GURURUMUZ RIZA KAYAALP BAŞKENTTE  SEVGİYLE KARŞILANDI

GURURUMUZ RIZA KAYAALP BAŞKENTTE SEVGİYLE KARŞILANDI

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da gerçekleşen Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen stil 87 kiloda altın madalya kazanan Ali Cengiz, 130 kiloda gümüş madalya kazanan Rıza Kayaalp ve 63 kiloda bronz madalya kazanan Enes Başar yurda döndü

İstanbul’dan hava yoluyla Ankara’ya geçen milli grekoromen güreşçiler, Esenboğa Havalimanı’nda sevgiyle karşılandı. Milli grekoromen güreşçilerin yakınlarının yanı sıra, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Yüksel Arslan ve sporcular karşıladı.

Hemşehrimiz ve gururumuz milli güreşçi Rıza Kayaalp havaalanında  bir açıklama yaparak Geçen sene şampiyonada final maçına kıyasla fiziksel olarak daha iyi olduğunu dile getirerek özetle şunları söyledi :

“Bazı yerlerde yanlış bir şey yaptım. O da benim son dakikalarda ayaklarımı hissetmememe neden oldu. Ondan dolayı da maçı kaybettim diyebilirim. Tabii ki tecrübe olsun diyeceğim de bunun artık tecrübe olacak bir yanı kalmadı. On tane dünyada, on üç tane Avrupa'da ve üç tane olimpiyatlar olmak üzere toplamda yirmi altı madalya kazanarak dünya tarihinde herhalde Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalyaları alan sporcu oldum. Tabii önümüzde yine bir kırılması gereken rekor var” (İHA)

27/09/2023 00:43
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ