BİR İSTİFA DAHA.. İYİ PARTİ’YE İL BAŞKANI DAYANMIYOR.

BİR İSTİFA DAHA.. İYİ PARTİ’YE İL BAŞKANI DAYANMIYOR.

Yozgatta İYİ Partiye il başkanı dayanmıyor.Eski il başkanlarından Seyfi Bayrak’ın feci bir trafik kazasına kurban gittiği,Kurucu il başkanı merhum Metin Özışık’ın ihraç edildiği İYİ parti Yozgat cephesinde şimdi de son il başkanı Bünyami Katipoğlu da sürpriz bir kararla görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Bünyamin Katipoğlu, istifasını Yozgat kamuoyunda  sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile duyurdu.Katipoğlu,istifasına ilişkin şunları söyledi :

"25 Ekim 2017'de Sayın Genel Başkanım Meral Akşener hanımefendinin önderliğinde kurmuş olduğumuz İYİ Parti'nin, büyük bir onur ve gururla temsil ettiğim Yozgat İl Başkanlığı görevinden, Genel Başkanım, il yönetim kurulu üyelerimiz ve ilçe başkanlarımızla yapılan ortak istişareler sonucu ayrılmış bulunmaktayım. Genel Başkanımın ve İYİ Parti'nin yanında ve emrindeyim. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim."

BAŞKAN İSTİFA MI ETTİ,YOKSA İSTİFA ETTİRİLDİ Mİ ?

Geçen dönem yapılan kongrede il başkanlığına seçilen Bünyamı Katipoğlu'nun sebep ve gerekçe göstermeden sürpriz bir kararla görevinden istifa etmesi İYİ parti camiasında "Başkan niye istifa etti,yoksa istifa mı ettirildi ?" sorusunu gündeme getirdi.İYİ  partililer Katipoğlu'nun istifa nedeninin açıklanmasını bekliyorlar.

Katipoğlu’nun istifasının ardından İYİ partide yeni il başkanının arayışına Yozgat milletvekili Lütfullah Kayalar tarafından başlandığı öğrenildi.Kayalar'ın Yozgata gelerek ilçe ve belde teşkilat mensupları ve parti ileri gelenleriyle yapacağı görüşmeler sonunda belirleyeceği  il başkanı adayını genel merkeze  önereceği bildirildi..

İL BAŞKANLIĞI KONUSUNDA FAVORİ İSİMLER

İYİ Partide yeni il başkanlığına kimin atanacağına ilişkin bazı isimler parti kulislerinde tartışılıyor. İYİ parti Yozgat kulislerinde dolaşan söylentilere göre,Yozgat il başkanlığı için  adı geçen isimler şunlar :

Ayşenur Taşdemir – İYİ Parti Yozgat milletvekili aday adayı

Mehmet Coşar     -   İYİ parti Yozgat Teşkilat başkanı

Adil Çetiner          -    Anavatan Partisi eski Yozgat il başkanı

Salim Bilgin          -    İYİ Parti gençlik kolları başkanı

Osman Ataman   -    İyi parti eski il başkan vekili

Yusuf Bektaş       -     Anavatan Partisi eski merkez ilçe bşk.

Nefise Yüksel      -     İYİ parti milletvekili aday adayı

Adem Atik           -     İYİ parti eski il başkan vekili

SALİM BİLGİN'DEN ÖZEL AÇIKLAMA 

Öte yandan İYİ Parti Yozgat il Gençlik Kolu başkanı ve Yozgat milletvekili aday adayı ve İl başkan adayı Salim Bilgin bugün basına yazılı bir açıklama yaparak İYİ partide bu aşamada il başkanının nasıl seçileceğine ilişkin kamuoyuna bilgi verdi.Bilgin yeni il başkanının yönetim kurulu tarafından seçileceğini açıkladı.

Bilgin konuya ilişkin açıklamasında özetle şunları da söyledi :

"Hepimizin partimize emeği ,alınteri olmuştur.Kendisini ispat edebilmiş ve  bu fırsat da verilmiştir.Milletvekili aday adaylığımda yapılan teşkilat temayülünde merkez ilçe oylarının büyük çoğunluğunu alarak 1.sırada yer almam ,kazandığım sevginin ,teşkilatıma verdiğim güvenin ve emeğin kanıtıdır.Her zaman söyledim yine söylüyorum,yarın da söyleyeceğim.Genel başkanımın emrinde ,teşkilatımın hizmetindeyim.Verilecek her göreve hazırım."

10/09/2023 05:33
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ