BEKİR KORKMAZ, SEÇİLİRSE DIŞ SAHAYI OTOPARKA DÖNÜŞTÜRECEK

BEKİR KORKMAZ, SEÇİLİRSE DIŞ SAHAYI OTOPARKA DÖNÜŞTÜRECEK

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Bekir Korkmaz, Yozgat Şehir Stadyumu dış sahada düzenlediği basın toplantısında projelerini açıkladı. Korkmaz, Yozgat’ın partili belediye başkanları ile kısır bir döngü içerisinde olduğunu ifade ederek, bugüne kadar Yozgat’a her ne yapıldıysa Yozgat ve Yozgatlı için değil, partilerin mutlu azınlıkları için yapıldığını ifade etti.

Şehir stadyumunun yanlış yere yapıldığının ve projede hatalar olduğunun altını çizen Yozgat Bağımsız Belediye Başkan Adayı Bekir Korkmaz, dış sahayı başka yere taşıyacağını iddia ederek şu ifadeleri kullandı;

“Ben bu belirsizliği yer seçimi ve bu projeden doğan hataları da telafi edecek, en azından yeni bir şehir dışında yapılacak stadyuma kadar bu işe canlılık katacak olan dış sahamızı başka bir yere taşıyacağım. Bunun yerine iki kat üzerine birinci kat otoparktan oluşan, ikinci katına ise daha önceki adaylığım sürecimde de belirttiğim gibi üst tarafına fuar, kültür sanat ve çeşitli ekinlik alanlarını içinde barındıran bir mekân haline getireceğim. Bu projemi erken açıklamamın sebebi hafta sonu ilimizde yapılan gastronomi etkinliklerinde gördüğüm fiziki eksikliklerden tutun, çeşitliliğinden sunumuna kadar yetersizliğinin anlaşılması açısından ileride açıklayacağım projemi öne almış durumdayım. Buradaki etkinlik alanlarında sanatsal, kültürel, yerel ve milli, değerlerimizi yaşatmakla beraber ekonomiye katkı sağlayacak birçok sivil toplum örgütlerimizin girişimci kooperatifimizin, yardım kuruluşlarının üretmiş oldukları ürün ve sanat eserlerinin ve yardım amaçlı kermes, tanıtım kültürel etkinliklerin mekâna kavuşturacağız.”

05/12/2023 20:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ