YGC VE İGF BAŞKANI KİRACI’YA BU KEZ DE KONFEDERASYONDA YENİ GÖREV

YGC VE İGF BAŞKANI KİRACI’YA BU KEZ DE KONFEDERASYONDA YENİ GÖREV

Türkiye’nin en üst çatı basın meslek kuruluşu olan ve 9 gazeteciler federasyonu ile 86 gazeteciler cemiyetinin üye olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun 4. Olağan Genel Kurul Toplantısında seçilen yeni yönetim kurulu, mesleki sorunların çözümü için çalışma başlattı.Genel kurulun hemen ardından ilk toplantısını gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun yeni yönetim kurulu aralarında görev dağılımı yaptılar.Genel başkan Nuri Kolaylı’nın yönettiği toplantıda Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu genel başkanı Osman Hakan Kiracı’ya bu kez de Konfederasyon yönetiminde  genel başkan yardımcıları arasında yer verildi.
‘“TGK basının sorunları ve çözüm önerileri” raporunun öncelikle güncellenmesine karar verilen yönetim kurulunun bu  toplantısında, raporun başta siyasi parti genel başkanları olmak üzere medya sektörü ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlara ulaştırılarak Türkiye gündemine getirilmesi kararlaştırıldı.
Basın özgürlüğünden ekonomik sorunlara, medya çalışanlarının özlük haklarından basın meslek yasası eksikliğine kadar sektörde yaşanan tüm sorunların çözümü için yeniden çalışma başlatılması kararlaştırılan toplantıda, Konfederasyonun yönetim ve denetim organlarına seçilen gazeteciler arasında görev dağılımı da yapıldı.


Genel Kurul’da oy birliği ile Genel Başkanlığa seçilen Nuri Kolaylı başkanlığındaki TGK yönetim kurulu toplantısında Genel Başkan Vekilliğine Sefa Özdemir getirildi. Genel Sekreterliğe Ergun Ata, Mali Sekreterliğe Ersen Küçük, Genel Başkan Yardımcılıklarına da Cem Kaytan, Erdoğan Erişen ,Feridun Özsoy ,Gaye Coşkun, Osman Hakan Kiracı, Mehmet Çelik ve Mehmet Ergün seçildi.
Ali Cihangir, Ali Filizkan, Atilla Durak, Derya Sarılarlı, Ercan Atay, İdris Taş, Osman Koca ve Vahap Güner yönetim kurulu üyesi olarak görev aldılar.
TGK Genel Koordinatörlüğüne Sinan Tunç, TGK Dış İlişkiler Genel Koordinatörlüğüne de Mevlüt Yeni seçilirken, TGK Denetleme Kurulu Arif Kurt, Halis Olcay ve Seda Köktener getirildi.
Türkiye Gazetecililer Konfederasyonu’nun 2024 – 2027 dönemi kurulları ise şöyle oluştu;
TGK Onur Kurulu Başkanı: Nazmi Bilgin.
TGK Onur Kurulu Üyeleri: Ali Er, Erkan Sağlam, Osman Baykuş, Ahmet Duran Yenigün, İhsan Tunçoğlu, Sezer Küçükkurt, Alpaslan Düzgün, Kürşat Tuncel, Şevket Erzen, Aytekin Polatel, Mehmet Emin Turpçu, T. Fikret Sönmez, Bekir Bayram, Metin Kaya, Tahir Gülebak ,Cengiz Demirel, Muhittin Karahan, Vahap Şehitoğlu, Emrullah Özbey, Zeki Alkan, Okan Sarıkaya, Zeki Dışkaya.
TGK Basın Etik Kurulu Başkanı: Sezai Ballı
TGK Basın Etik Kurulu üyeleri: Aydın Besen, Hüsnü Acar, Orhan Karagöl, Aydın Deniz, Mert Minisker, Serkan Göktürk, Ayhan Polat, Murat Atay, Sezai Köprülü, Cihan Okur, Mustafa Baş, Yargıç Harmankaya, Hafize Akıncı, Mustafa Emen, Yaşar Karatay, Hüseyin Atılgan.
TGK Yüksek İstişare Kurulu Başkanı: Mustafa Arslan
TGK Yüksek İstişare Kurulu Üyeleri: Aleattin Aslan, Emrah Yıldırım, Mahmut Arda, Aslan Deveboynu, Güngör Yavuzarslan, Mesut Fidançiçek, Barış Yalçınkaya, Fatih Sevinç, Murat Okutmuş, Birol Bebek, Hüseyin Oğuz, Nihal Karaman, Diyap Atar, İhsan Özdemir, Ömer Faruk Demirok, Elif Şentürk, Levent Silistre, Ramazan Demir, Emine Ballı, M. Erkan Yılmaz, Şeref Yaşar

 

26/05/2024 20:24
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ