BAŞER: YENİ BARAJ ve GÖLETLER YOZGAT TARIMINA HAYAT VERECEK

BAŞER: YENİ BARAJ ve GÖLETLER YOZGAT TARIMINA HAYAT VERECEK

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer,  ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa bağlı olan Yozgat'ın güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmasına önemli katkı sağlayacak sulamaya yönelik baraj ve gölet inşaatlarının devam ettiğini söyledi.
AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden Yozgat’ta yapımı süren sulama amaçlı baraj ve göletlerin devreye sokulması ile bölgedeki tarım alanlarının sulanıp, bol ve daha kaliteli ürünler alınacağını aktardı.

BARAJ VE GÖLETLER TAMAMLANDIĞINDA  YOZGAT TARIMI BÜYÜK GELİŞME GÖSTERECEK
Baydiğin ve Akdağmadeni Çalışkan göletlerini tamamladıklarını açıklayan Başer,  İnandık ve Oğulcuk Barajları ile Sarıhamzalı, Bahadın, Erkekli, Gevrek, Bahçecik ve Eymir göletlerinin yapımının devam ettiğini vurguladı. Milletvekili Başer, bu yatırımların tamamlanarak ekonomiye kazandırılmasıyla Yozgat tarımının çeşitlilik kazanarak büyük gelişme göstereceğini açıkladı. 
Başer ayrıca, Çekerek Çatakkaya ve Domu Boğazı ile Saraykent Termal otel Han altı mevkiinde Taşkın koruma inşaatlarının da tamamlandığını belirtti.

BAŞER, DSİ HİZMET BİNASI EYLÜL AYINDA FAALİYETE GEÇECEK
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, inşaat çalışmaları tamamlanan Yozgat Devlet Su İşleri Hizmet Binasının Eylül ayında faaliyete geçeceğini açıkladı.
Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak için Yozgat’a gelen Milletvekili Başer, inşaat çalışmalarında sona gelinen Yozgat DSİ Hizmet binası inşaatında incelemelerde bulundu.
İnşaat çalışmaları hakkında firma yetkilileri ve Devlet Su İşleri Yozgat İl Müdürü Muhammed Abdulkadir Bayrak’tan bilgiler alan Başer, DSi hizmet binası inşaat çalışmalarının tamamlandığını, ince işçiliklerinin yapıldığını belirterek çevre düzenlenmesinden sonra hizmet binasının Eylül ayında faaliyetine başlayacağını açıkladı.
Yozgat’ta bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma ortamlarını güzelleştirmek ve hizmet binaları yenilemek için gayret içinde bulunduklarını vurgulayan Başer, DSİ hizmet binasının fiziki koşullarıyla tüm ihtiyaca cevap verecek şekilde yapıldığını belirtti.

HİZMET BİNASI 11 ADET YAPIDAN OLUŞACAK
Başer, yaptığı açıklamada; Muslubelen Mevkiinde yapılan hizmet binasının fiziki ve teknik özellikleri hakkında açıklamalarda bulundu. 
Hizmet binasının 20 Milyon 490 TL’ye ihale edildiğini, 5 Bin 175 Metrekare alan üzerine kurulduğunu, kaydeden Başer, içerisinde lojman, misafirhane, İdari bina, Labaratuvar, nizamiye binası, atölye binası, teshin merkez binası, 3 adet ambar binası olmak üzere 11 adet yapıdan oluşacağını belirtti.

HİZMET KALİTESİ ARTACAK
Yozgat DSİ Hizmet Binası inşaatının sözleşme gereği 2020 yılı Kasım ayında tamamlanarak teslim edilmesinin hedeflendiğini vurgulayan Milletvekili Başer, taşeron firmanın yoğun gayretleri sonucu Eylül ayı sonu itibariyle kabulün yapılacağını belirtti. 
Başer, hizmet binasının faaliyete geçmesiyle Yozgat’taki Devlet Su İşleri birimlerinin tek çatı altında toplanarak hizmet kalitesinin daha da yükseltileceğini ifade etti.
Milletvekili Başer’e Devlet Su İşleri İnşaat alanındaki incelemelerine İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, İl Genel Meclisi Üyesi Şuayip Yılmaz, İl Yönetim Kurulu üyesi Ubeydullah Şahan ile yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

12/08/2020 21:24
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ