YOZGATLI PANCAR ÜRETİCİLERİ  KAYSERİ ŞEKER FABRİKASINA TEPKİLİ

YOZGATLI PANCAR ÜRETİCİLERİ KAYSERİ ŞEKER FABRİKASINA TEPKİLİ

Kayseri Şeker Fabrikası’nın Yozgattaki pancar üreticilerinin ödemelerini geciktirmesi tepki yarattı.Kayseri Şeker fabrikasından şeker pancarı paralarını alamadıkları için ekonomik sıkıntıya giren üreticiler ,ödemelerin en kısa zamanda yapılmasını istediler

Yozgata  bağlı Çandır ilçesinin   Ziraat Odası eski Başkanı Mustafa Kır, sosyal medya hesabından  yaptığı açıklamada Kayseri Şeker Fabrikası yöneticilerine seslenerek ödemelerin gecikmesinin çiftçileri mağdur ettiğini dile getirerek Yozgat bölgesindeki tüm  pancar üreticileri adına aynen şunları söyledi :

“Kayseri Şeker yöneticilerine çağrımdır,  değerli yöneticiler sizlerde biliyorsunuz ki çiftçimiz zor durumda. Ödenmesi gereken pancar bedellerini bugün itibariyle ödeyemediniz bunda bir sorun yok, sorun şu her fırsatta TV’ye çıkıp açıklama yapan, gazetelere para ödenirken boy boy resim çektiren yöneticiler nedense bu aralar yoksunuz. Değerli yöneticiler lütfen bir açıklama yapın paralarımızı ne zaman ödeyeceksiniz,  borcumuz var ödemelerimiz var sizlere güvenerek 31.12.2020 tarihlerindeki ödemelerimizi yapamıyoruz. Buda bizim gecikme faizi ödememize mal oluyor, lütfen biriniz çıkıp  neden ödenmediğini gerekçeleriyle anlatsın da bizlerde tedbir alalım. Tüm çiftçi kardeşlerime Allah’tan kolaylıklar diliyorum.”

12/01/2021 20:22
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ