ÖĞRETMENE YEMİN TÖRENİ,EMEKLİLERE DE PLAKET HEDİYESİ

ÖĞRETMENE YEMİN TÖRENİ,EMEKLİLERE DE PLAKET HEDİYESİ

24 Kasım öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi,Yozgatta da kutlandı.Kent merkezinde  Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Öğretmenler Günü kutlamaları, Valilik Konferans Salonunda devam etti.Valilikte  gerçekleştirilen  törende yeni öğretmenler için yemin merasimi düzenlenirken emekli öğretmenlere de Milli Eğitim Müdürlüğünce plaket verildi.

 Vali Ziya Polat, törende bir konuşma yaparak öğretmenlerin gününü kutladı.

Öğretmenliğin çok zor ama o kadar da güzel bir meslek olduğunu, devletin emrinde, milletin hizmetinde nesiller yetiştirmek bilinciyle yola çıkmak gerektiğini belirten Yozgat Valisi Polat, "Her şartta, yer yerde bizler devletimizin yanındayız. Bu bayrak için seve seve canını veren nesiller olduk, nesiller yetiştireceğiz. Devletimizi en iyi yerlere ulaştırmak için hep beraber 'sevdamız eğitim' diyerek çocuklarımızı en iyi şartlarda yetiştirmek zorundayız." dedi.

Belediye Başkanı Celal Köse,Milli Eğitim Müdürü  Yusuf Yazıcı. Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenlerin katıldığı öğretmenler günündü koronun konseri ilgiyle izlendi

25/11/2021 02:16
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ