ESKİ BELEDİYE BAŞKANI BOZKURT, YOLSUZLUK İDDİALARINI YANITLADI

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI BOZKURT, YOLSUZLUK İDDİALARINI YANITLADI

Şefaatli eski Belediye Başkanı Zeki Bozkurt , önceki gün  Sözcü gazetesinde yayınlanan ve CHP Yozgat milletvekili Ali Keven tarafından da bir açıklama ile dillendirilen  kendisine yönelik yolsuzluk iddialarına sosyal medya hesabından cevap verdi.Sözcü gazetesinin haberinde  yer alan bütün iddiaların asılsız ve maksatlı olduğunu ifade eden Şefaatlı eski Belediye Başkanı Zeki Bozkurt açıklamasında konuya ilişkin iddiaları yanıtlarken şunları söyledi :
“Haberde gösterilen görsel İçişleri Bakanlığınca rutin yapılan incelemeler sonucunda, nefret dolu bir kaç kişinin kendi siyasi emelleri ve hedefleri için asılsız iddialarla müfettiş raporuna “İNCELEME” konusu olarak yazdırılmıştır, söz konusu rapor siyasi rantçıların şikayetinden öte gitmemiş olup, bununla alakalı herhangi bir somut delil söz konusu değildir.

Uzmanlar ile ilgili atılan iftiralar her şeyden önce değerli halkımızın takdirindedir. Memleketimizin evlatlarına Belediyemizin olanakları yasal çerçevede kullandırılmıştır. Tüm uzman erbaşlar hukuka ve ilgili yönetmeliklere uygun biçimde işe alınmıştır. 10 Yıllık belediye Başkanlığımız döneminde tek bir kişi bile para vesilesiyle uzman erbaşlıktan Belediye kadrosuna geçtiğini kanıtlarsa tüm hukuki yaptırımlar kabulümdür.

Haberde şahsıma ulaşıldığı ve sorulduğu ile ilgili beyanlar asılsızdır. Bu haber tamamıyla bir itibar suikastı çabasıdır, bu haberin metni ilçemizde kapalı kapılar ardında yazılmış ve servis edilmiştir. Algı operasyonu yapmak isteyen melunlar, bu zamana kadar başarılı olamadınız olamayacaksınız.

Çamur at izi kalsın düşüncesinde olanlar o çamura kendileri saplanacaktır. Hukuk mücadelemiz bundan önce olduğu gibi sonrasında da devam edecektir. Yaklaşık 1 buçuk sene önce bize iftiralar atanlar bugün Hukuk karşısından en ağır şekilde cezalandırılmışlardır. Dün olduğu gibi bugünde hukuka olan güvenimiz sonsuzdur.
Bu vesile ile en başta bu asılsız iftiraların konu olduğu haberi yayınlayan Sözcü Gazetesi’ne, raporu Belediye dışına servis etmiş siyasi rant peşinde olan itibar suikastçılarına ve daha geçtiğimiz günlerde Whatsapp durumunda ‘Bu memleketi rakı içenler kurdu ayran içenler soydu. Şefaatli akp belediye dönemindeki yolsuzluk miktarı 1.6 milyon tl.’ İfadeleriyle Kurucu Liderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü küçük düşürücü cümlelerle, adeta partilerinin yayın organı olan Sözcü gazetesi ile parelel olarak yalan ve iftiralarda bulunan Chp İlçe Başkanı Ali Bektaş hakkında suç duyurusunda bulunacağımı hukuk çerçevesinde sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımı bilmenizi isterim.
Kişi iddiasını ispatla mükelleftir. 10 Yıllık Belediye Başkanlığım döneminde hesap veremeyeceğim tek bir iş yoktur.

Hem hayatım boyunca, hem de 10 Yıllık Belediye Başkanlığım döneminde şahsıma imtiyaz sağlayacak şekilde hiç bir dünyevi çıkar ve menfaat peşinde Elhamdulillah olmadım bunun da en yakın şahiti hemşerilerimdir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN liderliğinde, AK Parti Belediyeciğiyle İlçemize kazandırılan sayısız hizmetler bunun en büyük ispatıdır.
Gerçekler güneş gibidir, çamurla sıvanamaz…”

10/11/2020 20:22
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ