BAŞKAN ARSLAN’DAN BELEDİYE MECLİSİNDE İCRAAT DEĞERLENDİRMESİ

BAŞKAN ARSLAN’DAN BELEDİYE MECLİSİNDE İCRAAT DEĞERLENDİRMESİ

Yozgat Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.Belediye Başkanı Kazım Arslan başkanlığında toplanan mecliste gündemde yer alan konular görüşülerek karara bağlandı.

Belediye Başkanı Kazım Arslan, göreve geldikleri günden bu yana uyguladıkları tasarruf tedbirleri ve çeşitli düzenlemeler ile belediye bütçesinde iyileştirmeler sağlandığını bildirdi.

İşçi maaşlarının ödenmesi noktasında işçilerle birlikte yapılan uzlaşının da meyvelerini vermeye başladığını aktaran Arslan, bütçenin olumlu yönde değiştiğini ve kaynakların verimli kullanımıyla gelir artırdıklarını belirtti.

Başkan Arslan, göreve başladıkları günden itibaren 24 personelin emeklilik, istifa ve işe gelmeme gibi gerekçelerle ihraç neticesinde işten ayrıldıklarını, bunun dışında işçi çıkarma yapmadıkları gibi işe alım da gerçekleştirmediklerinin bilgisini de paylaştı.

Başkan Arslan, belediyeye ait bazı dükkanların kiralarını piyasaya şartlarına uygun şekilde düzenlediklerini başkaca belediyeye gelir getirici kaynak ve hizmet üretmeyi sürdürdüklerini de aktardı.

Toplantıda daha sonra gündemde yer alan diğer maddeler görüşülerek karara bağlandı.

07/06/2024 04:13
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ