YOZGAT’A ARTI DEĞERLER KATACAĞIZ

YOZGAT’A ARTI DEĞERLER KATACAĞIZ

Ankara Mamak Kaymakamlığı görevinden Yozgat Valiliği görevine atanan Ziya Polat, bugün şehre gelerek görevine başladı.Yeni Yozgat Valisi Ziya Polat, görevine başladıktan sonra yaptığı açıklamada “Yozgat'a artı bir değer katmanın peşinde olacağız" dedi.

Hükümet binası  önünde düzenlenen programda, pandemi dolayısıyla sosyal mesafe kuralları gözetilerek hazır bulunan protokol üyeleri, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri Sivil Toplum Kuruluşları ve oda temsilcileri Vali Polat'ı karşıladı.

Karşılama sonrası açıklamalarda bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, Yozgat'ta göreve başlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu kendisini bu göreve atayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya teşekkür ettiğini bildirdi.

Yozgatlının gönlüne dokunmaya geldiklerini dile getiren Vali Polat, "Amacımız her yerde olduğu gibi halka hizmet Hakka hizmet. Her zaman insanı yaşat ki devlet yaşasın düsturu ile çalıştık. Yozgat'a öncelikle insanımızın gönlüne dokunmaya geldik. Milletten uzaklaşmadan buralara geldik. Milletimizin arasında, sokakta işlerimizin çoğunu halledeceğiz. Makamda oturan değil ilçe ilçe, sokak sokak, esnaf esnaf dolaşarak Yozgat'ımızı tanımaya çalışacağım" şeklinde konuştu.

Yozgat'ın büyük projeleri olan ve devam eden bir il olduğunu vurgulayan Vali Polat, "Yozgat'ın Yüksek Hızlı Tren, hava limanı projesi devam ediyor. Tarihi turistik yerlerimiz olan Çamlık Milli Parkı, Sarıkaya Roma Hamamını el birliği ile tanıtım turizme açmak ve Yozgat'a artı bir değer katmanın peşinde olacağız" ifadelerini kullandı.

         Yeni Yozgat Valisi Polat açıklamasının son bölümünde ise şunları söyledi :

       “ Ortak paydamız, ortak sevdamız bundan sonra Yozgat. Bu güne kadar Yozgat ilimizde planlanan başlamış ve devam eden tüm projelerin titiz bir şekilde takibini yapan valilerimize ve son dönem valimiz Sayın Kadir Çakır’a teşekkür ediyorum. Şehrimize hizmet yolunda daha önce devletimizin önemli kademelerinde hizmet sunan kıymetli büyüklerimizle birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalar yapmaya gayret göstereceğiz.”

        Vali Polat, basın açıklamasının ardından göreve başlama yazısını imzalayarak görevine başladı.

YENİ YOZGAT VALİSİ  POLAT’IN ÖZGEÇMİŞİ

1973 yılında İzmit’te doğdu. Orta öğretimini Sivas Selçuk Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı. İçişleri Bakanlığının açtığı kaymakamlık sınavını kazanarak Erzincan Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

        Sırasıyla Afyon-Sincanlı, Karabük-Yenice ve Mardin-Savur ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulundu. Dokuz ay süreli mesleki ve lisans eğitimini İngiltere’nin Nottingham şehrinde, Nottingham Üniversitesinde tamamladı. 86. Dönem Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında ‘Belediye Hizmetlerinin Özelleştirilmesi’ konulu Yüksek Lisans yaptı.

        Sivas-Akıncılar, Elazığ-Arıcak, Erzurum-İspir, Aydın-Karacasu, Kayseri-Yahyalı, Bursa Kestel ve Ankara Mamak ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu.

        Evli ve 4 çocuk babasıdır.

18/06/2020 14:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ