SPOR VADİSİNDE  GELİNCİKLERİN EŞSİZ DOĞAL GÖRSELİ

SPOR VADİSİNDE GELİNCİKLERİN EŞSİZ DOĞAL GÖRSELİ

Yozgat'ta doğada kendiliğinden açan gelincik çiçeği, kırmızı görüntüsüyle görsel şölen sunuyor.

Kent merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta Spor Vadisinde 2 dönümlük bir alanda açan, ince dallı narin yapraklarıyla dikkat çeken gelincik çiçekleri, insanları kendisine çekiyor. Boş tarlalarda açan gelinciklerin eşsiz manzarasına, mor çiçekler de eşlik ediyor.

Doğayı kırmızı ve mor renge boyayan çiçekleri gören vatandaşlar telefona sarılıyor. Anı ölümsüzleştirmek isteyen vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyorlar. Fotoğraf sanatçıları da en güzel kareyi yakalamak için çalışıyor.

Gelinciklerin oluşturduğu görsel şöleni fotoğraflayan gazetemiz editörü Erdoğan Budak, Spor vadisindeki bu görüntüye ilişkin izlenimleri konusunda şunları söyledi:

“Yozgat'taki gelincik tarlalarını geçen yıl duymuştum bu sene görmek nasip oldu ve çokta hoşuma gitti. Burada bolca fotoğraf çektik. Burası gelin ve damatların fotoğraf çektirebileceği güzel bir ortam olabilir. Doğanın bütün renkleri var, yeşil, kırmızı, mor. Burası adeta renk cümbüşü. Gelincik çiçekleri doğayı kırmızıya boyamış biz de geldik. Fotoğraf çektik, anı ölümsüzleştirdik”

Hüseyin Budak ise gelincik çiçekleriyle kaplı tarlaları görmeye geldiğini söyleyerek, “Pandemi sürecini evde geçirenler için burası çok güzel bir yer, ortam çok güzel her taraf rengarenk , tüm renklerden var. Burada çok güzel fotoğraflar çektik Burası bir doğa harikası, insan buraya geldiğinde huzur buluyor” şeklinde konuştu.

25/06/2020 11:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ