ÇAMLIKDA VE DİĞER ORMANLIK ALANLARINDA PİKNİK ETKİNLİKLERİ KISITLANDI

ÇAMLIKDA VE DİĞER ORMANLIK ALANLARINDA PİKNİK ETKİNLİKLERİ KISITLANDI

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan başkanlığında düzenlenen toplantıda, orman yangınlarına karşı alınacak tedbirler kapsamında ormanlık alanlarda çeşitli yasaklar getirildi.

Yozgat il genelinde, özellikle ormanlık alanlarda ve köy sınırları içinde anız ve benzeri bitki örtüsünün yakılması tamamen yasaklandı. Ayrıca, ormanlık alanlarda ateş yakmak yasaklanarak, orman yangınlarının önüne geçilmesi hedefleniyor. 1 Haziran 2024 ile 31 Ekim 2024 tarihleri arasında Çamlık Milli Parkı ve diğer ormanlık alanlarda sıkı piknik kısıtlamaları getirildi. Bu dönemde saat 21.00’den sonra ateşli piknik yapmak yasaklandı. Piknikçiler sadece belirlenen piknik alanlarında piknik yapabilecek. Saat 22.00’den sonra ise bölgeye otel müşterileri haricinde giriş yasaklanarak güvenlik önlemleri artırıldı. Orman yangınlarını bildirmek için vatandaşlarımız 112 Acil Çağrı Merkezi ve Orman İşletme Müdürlüğü’nün 354 212 34 17 numaralı telefonlarını arayabilecekler.

Vali Mehmet Ali Özkan, alınan bu yasakların vatandaşlarımızın güvenliği ve ormanlarımızın korunması için büyük önem taşıdığını belirtti.

Yozgat’ta ateş ve piknik kısıtlaması

30/05/2024 14:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ