YOZGAT EMNİYETİNDEN ŞEHİT KARDEŞİNE POLİS EVİNDE ÖZEL DÜĞÜN

YOZGAT EMNİYETİNDEN ŞEHİT KARDEŞİNE POLİS EVİNDE ÖZEL DÜĞÜN

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Eşleri Derneği tarafından 8 Eylül 2015 tarihinde Iğdır'da şehit olan Polis Memuru Adem Cankurtaran'ın kardeşi Resul Cankurtaran için Polisevi bahçesinde düğün töreni düzenlendi. Şehit kardeşine özel düğün töreniyle ilgili olarak Dernek Başkanı Özlem Esentürk,Şehid yakınlarının eş, anne ve evladlarının kendilerinin emaneti olduğunu dile getirirken İl Emniyet Müdürü Murat Esentürk de "Şehit aileleri ve gazilerimiz, yakınları bizim için çok önemlidir, bizim kırmızı  çizgimizdir.Gerçekten gazilerimizin döktüğü terler şehitlerimizin kanları bu toprakların vatan olmasına bir sebeptir. Bu sebeple ailemizin mutlu anlarını birlikte yaşamak istedik"dedi.

Iğdır'da Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden polis ekibine yönelik bombalı saldırıda şehit olan Polis Memuru Adem Cankurtaran'ın kardeşi Resul Cankurtaran ve Derya Cankurtaran için Yozgat Polis Evinde Emniyet Müdürü Murat Esentürk ve eşi Özlem Esentürk'ün himayelerinde organize edilen düğün töreni koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi. Açık havada  yapılan  düğünde gelin ve damat başta olmak üzere davetlilerin ateşleri ölçüldü ve  elleri dezenfekte edilerek  düğün merasimine katılımları sağlandı.Düğünde sadece Derya ve Resul çifti dans edip, oynadı.

Bütün önlemlere rağmen mutlu olduklarını söyleyen gelin Derya Cankurtaran, “Sosyal mesafeye rağmen sevdiklerimizle birlikte eğleniyoruz, onların burada olması bizlere mutluluk veriyor. Sadece gelin ve damat oynuyor, kişi sayımız sınırlıydı, bütün sevdiklerimizi davet edemedik. Oturma planımız mesafelerle oldu. Bu süreç içerisinde sağlık açısından olması gereken buydu” dedi.

Damat Resul Cankurtaran da, “Bütün önlemlere rağmen sevdiklerimizle bir arada olmamız bizim için çok büyük mutluluk. Tabii ki önlemler var ama bu bizim eğlenmemize engel olmadığı için çok mutluyuz. Mümkün olduğu sürece kurallara uymaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Şehit ailesinin düğün talebini yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Yozgat Polis Eşleri Derneği Başkanı Özlem Esertürk ise, “Biz her zaman şehit ve gazi ailelerimizin yanındayız. Misyonumuz öncelikle eğitim olmasıyla beraber, şehit ve gazi ailelerimizin her türlü istek arzu ve dileklerinde her zaman yanındayız. Ailemizden talep gelince il emniyet müdürlüğü, polis eşleri derneği olarak elimizden gelen çabayı göstererek ailemizin yanında olduk. Şehidimizin yakınları, eşi, annesi ve evladı bize emanettir. Çiftimize mutluluklar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Yozgat'ın çalışkan bürokratlarından İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk de hem heyecanlı hem de mutlu olduklarını belirterek konuya ilişkin özetle şunları söyledi :

“Pandemi dolayısıyla bu sevinçli günümüzde misafirlerimizi polis evimizde ağırlıyoruz. Düğünümüzü açık havada polis evinde kır düğünü yapalım istedik. Nasip pandemi dönemine geldi, tabi sosyal mesafe ve hijyene dikkat ederek ailelerimizi burada ağırlamaktan çok mutluyuz. Şehit aileleri ve gazilerimiz, yakınları bizim için çok önemlidir, bizim kırmızıçizgimizdir. Türkiye Cumhuriyetinin varlığı onların varlığından dolayıdır. Gerçekten gazilerimizin döktüğü terler şehitlerimizin kanları bu toprakların vatan olmasına bir sebeptir. Bu sebeple ailemizin mutlu anlarını birlikte yaşamak istedik. Genç çiftlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum”

Düğünün ardından gelin ve damat sosyal mesafe kurallarına da dikkat ederek misafirleri uğurladı

03/07/2020 20:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ