YOZGATTA 71 DERNEK GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLĞÜNE DEVREDİLDİ

YOZGATTA 71 DERNEK GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLĞÜNE DEVREDİLDİ

Yozgat’ta kurulu bulunan  451 dernek içerisinde spor kulübü nevi’inde faaliyet  gösteren 71 dernek  üç ay önce yürürlüğe giren “Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu”  kapsamında olarak  Gençlik ve spor İl Müdürlüğüne devredildi.   Yeni yasal düzenlemeyle dernek statüsünden çıkartılan “Spor kulüpleri dernekleri,  “ Spor Kulübü” tüzel kişiliği adı altında kurulacak.

Bu süreçten itibaren  İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde, Spor Kulübü derneği kurulmayacak ,  yeni oluşturulan “Spor Kulübü Tüzel Kişiliği” adı altında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce kurulacak ve işlemler bu kurum uhdesinde  sürdürülecek.

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü uhdesinde yürütülen iş ve işlemler  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü‘nce yürütülecek. Söz konusu derneklerin dosya, doküman ve kayıtları hem fiziki ortamda hem de elektronik ortamda devredildi. İlk aşamada 71 derneğin devir işlemlerinin gerçekleştirildiği çalışmada ilerleyen süreçte  isimlerinde “gençlik ve spor geçen”  ancak henüz “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde tescili yapılmamış olan spor dernekleri, ya dernek olmayı ya da spor kulübü şeklinde faaliyetlerine devam etmeyi tercih edecekler.  Gençlik derneklerin iş ve işlemleri  İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğünce, spor derneklerinin iş ve işlemleri ise   Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde yürütülecek.

27/07/2022 02:03
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ