YOZGATSPORUN 24 ÜYELİ KONGRESİNDE DR.ARSLAN YENİDEN BAŞKAN

YOZGATSPORUN 24 ÜYELİ KONGRESİNDE DR.ARSLAN YENİDEN BAŞKAN

Geçen sezon 3.ligden düşen ve bu sezon Bölgesel Amatör Ligde mücadele edecek olan Yozgatspor 1959 FK’da  24  üyenin katılımıyla gerçekleştirilen olağanüstü kongresinde mevcut Başkan Kazım Arslan yeniden başkanlığına seçildi.Kongre gündemi gereğince çoğunluğun aranmadığı kongrede başkan adaylığına başka bir rakip  çıkmayınca Dr.Kazım Arslan’la devam kararı verildi.

Yozgatspor 1959 FK Başkanı Kazım Arslan, Kongre sonrası yaptığı açıklamada  olağan üstü kongreye ilişkin “Yeni sezon öncesinde bir olağanüstü kongre yapalım ve yönetime gerçekten talip olan arkadaşlarımız varsa onlarla oturalım konuşalım, Yozgatspor’un geleceği için ne gerekiyorsa yapalım düşüncesiyle bir olağanüstü kongre kararı aldık. Ama olağanüstü kongrede de herhangi bir aday çıkmadığı için kongremizi bu şekilde gerçekleştirmiş olduk.” dedi.

Arslan, Yozgatsporun  iki sezonu başarısız kapattığını dile getirip şunları söyledi :

“Önümüze bakacağız. geçmişe bakmanın geçmişi konuşmanın hiç kimseye faydası yok neticede Yozgatspor iki tane başarısız sezon geçirmiştir ve beklediğimiz gibi bir performans gösterememiştir. Bundan herkesin çıkarması gereken dersler vardır. Bizimde çıkaracağımız dersler vardır. Bizde derslerimizi çıkardık ve şimdi önümüze bakma zamanı ben gerek taraftarlarımıza gerek Yozgat kamuoyuna artık önümüze bakıp birbirimize yardımcı olma zamanı diye düşünüyorum. Tartışmayı bırakma zamanı tavsiyede bulunmak istiyorum. İnşallah takım bugün toplanacak bizler bu arada gereken hazırlıkları da yaptık her ihtimale karşı çünkü kaybedecek vakit yok”

BELEDİYELERİMİZİN DESTEĞİ DEVAM EDECEKTİR

“Yozgatspor bugün 24 futbolcuyla yeni transferlerle ve eskiden devam eden arkadaşlarımızla birlikte tesislerimizde toplanacak ve kampa başlayacak.”diyen Başkan Arslan, açıklamasını öyle sürdürdü :

“Umut ediyoruz ki Yozgatspor başarılı bir sezon geçirsin ve tekrar layık olmadığı bu yerden kurtulsun bir an önce düze çıkmış olsun dileğimiz temennimiz de budur. Geçtiğimiz yıllar içerisinde tabi ki Yozgatlı hemşerilerimizin değişik iş adamlarının yerel yönetimlerin çok büyük ölçülerde olmasa da desteklerini gördük Yozgat Belediyesi, Yerköy Belediyesi, Akdağmadeni Belediyesi’nin desteklerini gördük bu destekler için onlara teşekkür ediyorum inşallah ümit ediyorum ki bu belediyelerimizin destekleri de yine devam edecektir çünkü Yozgatspor Yozgat’ındır her ne kadar zaman zaman tartışmalı süreçler yaşansa da bu takım bizim takımımız değil Yozgat’ın takımı bugün biz varız yarın başkası olur.. Geçmişe dönük futbolcumuza hiçbir kuruş borcumuz yok. Zaman zaman sağda solda bunlar istismar ediliyor geçmişe dönük futbolcularımıza karşı hiçbir kuruşta borcumuz yok bunu da söylemiş olayım.”

YOZGATSPOR TARAFTARI BİZİ SEVİYOR

“Yozgatspor taraftarının çok büyük çoğunluğunun kendilerini sevdiğini ve güvendiklerini iddia eden Dr.Kazım Arslan açıklamasının son bölümünde ise şunları söyledi :

 “Maalesef taraftarın içerisinde kötü niyetli bir grup sosyal medya üzerinden toplasanız 10 kişiyi geçmez bu insanların sayısı sürekli Yozgat’ta Yozgatspor etrafında bir kaos ortamı varmış gibi bir hava oluşturmaya çalışıyorlar insanlarımızın bu havaya aldanmaması lazım şayet Yozgatspor taraftarı bizimle düşman olsa idi biz bugün burada bu rahatlıkla bir kongre yapamazdık. Dertleri Yozgatspor olmayan Yozgatspor üzerinden rant sağlamak isteyen belirli bir grup iyi niyetli bazı kişileri kışkırtmak sureti ile Yozgatspor üzerinden bir şeyler yapmak istiyorlar ama bunun bana göre karşılığı yok dediğim gibi bizim Yozgatspor taraftarı ile bir meselemiz yok. Yozgatspor taraftarlarının da bizimle bir meselesi olduğunu zannetmiyorum.”

07/09/2021 19:28
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ