YOBÜ SPOR MÜSABAKALARI ÖDÜL DAĞITIMIYLA SONA ERDİ

YOBÜ SPOR MÜSABAKALARI ÖDÜL DAĞITIMIYLA SONA ERDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Cumhuriyetin 100. Yılı anısına düzenlenen spor müsabakalarında başarı elde eden akademik ve idari personeli ödüllendirdi.

04-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen etkinlikte halı saha, satranç, tenis, masa tenisi, basketbol, badminton ve okçuluk branşlarında mücadele eden personellere Rektör Yaşar tarafından kupaları takdim edildi.

Rektör Yaşar, ödül töreninde yaptığı konuşmada, sporun birleştirici ve motivasyon artırıcı bir güç olduğuna vurgu yaparak, “Bu spor etkinlikleriyle hem akademik hem de idari personelimizin bir araya gelmesini sağlamak, birbirleriyle kaynaşmalarını teşvik etmek istedik. Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışır bir şekilde, birlik ve beraberlik içinde geçen bu etkinliklerle personelimizin enerjisini yükseltmeyi amaçladık” dedi.

Müsabakalarda dereceye giren ve ödüle layık görülen personellere teşekkür eden Rektör Yaşar, sporun sadece bedensel sağlığa değil, aynı zamanda zihinsel sağlığa da olumlu etkileri olduğunu vurguladı. Bu tür etkinliklerin, üniversite bünyesinde bir spor kültürü oluşturulmasına katkı sağlayacağını dile getirdi.

Rektör Yaşar, Bozok Üniversitesi olarak sporun her alanında başarıya ulaşmak için çaba göstereceklerini belirtti ve bu tür sportif etkinliklerin düzenlenmesinin devam edeceğini ifade etti.

05/12/2023 20:07
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ