MİLLİ GÜREŞCİMİZ RIZA KAYAALP'DEN BİR ALTIN MADALYA DAHA

MİLLİ GÜREŞCİMİZ RIZA KAYAALP'DEN BİR ALTIN MADALYA DAHA

İtalya'da düzenlenen Uluslararası Matteo Pellicone Ranking Series Güreş Turnuvası'nda ilk gün mindere çıkan Türkiye Grekoromen Güreş Milli Takımı, 1 altın, 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandı.Takımımızda altın madalyayı Yozgatımızın gururu Rıza Kayaalp kazandı.Rıza Kayaalp’in madayla koleksiyonuna bir yenisini daha eklemesi Yozgatta sevinçle karşılandı.

Türkiye Güreş Federasyonundan edinilen bilgilere  göre, Avrupa ve dünya şampiyonu  hemşehrimiz Rıza Kayaalp, Kazak Mansur, Küba asıllı Şilili Yasmani Acosta Fernandez ve Rus Zurabi'yi sayı tuşuyla yenerek finale yükseldi.

Milli güreşçi, finalde Mısırlı dünya üçüncüsü Abdellatif Ahmed Muhammed ile karşılaştı. Rakibini (7-0) yenen farklı sayı ile yenen Kayaalp, altın madalyanın sahibi oldu.  

Ahmet Uyar, 60 kiloda Macar ve Porto Rikolu rakiplerini sayı tuşuyla yenerek finale yükseldi. Milli güreşçi, sakatlığı nedeniyle final maçına çıkamadı ve gümüş madalyada kaldı. 

Cenk İldem, 97 kiloda Kazak İskakov'u (3-1) yendi. Yarı finalde dünya şampiyonu Musa Evloev'e karşı kaybeden İldem, Avrupa üçüncüsü İtalyan Luca Svaicari'yi (7-1) yenerek bronz madalya kazandı. 

67 kilo repesaj maçlarını kazanan Murat Fırat, Dünya Kupası şampiyonu Rus Nazır Abdullaev'e yenilerek 5. oldu. 

Milli güreşçiler Enes Başar, Doğan Göktaş ve Ayhan Karakuş ise ilk turda organizasyona veda etti. 

Şampiyonada yarın 72 kiloda Selçuk Can, 77 kiloda Yunus Emre Başar, 82 kiloda Emrah Kuş, Burhan Akbudak ve Salih Aydın mindere çıkacak.

06/03/2021 21:28
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ