BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE SPOR ŞENLİKLERİ TÖRENLE BAŞLADI

BOZOK ÜNİVERSİTESİNDE SPOR ŞENLİKLERİ TÖRENLE BAŞLADI

Yozgat Bozok Üniversitesi  Spor Bilimleri Fakültesi tarafından organize edilen ve bu yıl 14’üncüsü düzenlenenBozok Üniversitesi Spor Şenlikleri başladı.

Bu yıl 03-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek  olan, fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları ve lise öğrencilerinin de bu yıl ilk kez katıldığı Üniversitemiz Spor Şenliklerinde, futbol, voleybol, basketbol, tenis, masa tenisi, satranç ve badminton kategorilerinde müsabakalar yapılacak.

Üniversite Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Spor Şenlikleri açılış törenine Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Güçlü ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Üniversitenin Halk oyunu ekibinin gösterisiyle başlayan tören Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Güçlü’nün konuşmasıyla devam etti. Prof. Dr. Güçlü, bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Üniversite Spor Şenliklerine ilişkin bilgiler aktardı.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, YOBÜ Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak voleybol müsabakası öncesi öğrencilere başarı dileklerinde bulundu. Protokolün başlama atışı yapılmasıyla liseler arası hazırlık maçıyla şenlik  start aldı.

08/05/2024 04:12
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ