YOZGAT’TA KORONAVİRÜS VAK’ALARI YENİDEN TIRMANIŞA GEÇTİ

YOZGAT’TA KORONAVİRÜS VAK’ALARI YENİDEN TIRMANIŞA GEÇTİ

Yozgat’ta Ağustosun son haftasından bugüne kadar geçen süreçte Koronavirüs vak’alarında endişe verici artışlar gözlendi.Covid 19’un Yozgat il genelinde yeniden yaygınlaşması üzerine ilimizde Koranavirüs hastalarının tedavi edildiği Şehir hastanesinde 5 yoğun bakım servisinin  4’ü Korona hastalarına tahsis  edildi.Yozgat şehir hastanesinin 4 yoğun bakım servisinde 55 entübe hastanın ,diğer Covid 19’ servislerinde ise 100’e yakın vatandaşın  tedavi altında bulunduğu öğrendi.Bu arada Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yozgatta her 100 bin nüfusta görülen vak’a sayısının 404,92’ye fırladığını ve bu nedenle Yozgatın Türkiyede Koronavirüs vakalarında en çok artış kaydedilen 10 il arasında yer aldığını açıkladı.

GENÇ İNSANLARDA DA GÖRÜLMEYE BAŞLADI

Koronavirüs vak’larının Yozgatta yeniden tırmanışa geçmesi ,Yozgat kamuoyunda endişe ile karşılandı.Yozgat Valisi Ziya Polat, vak’alardaki artışlar nedeniyle  aşı çalışmalarının daha da hızlandırılacağını belirterek “Bu hastalıkla topyekün mücadele edebilmemiz için tedbirlere sıkı sıkı sarılmalıyız. Aşısız vatandaşlarımız da mutlaka aşılanmalıdır”dedi. Yozgatta geçen yıl  genelde yaşlı insanlarda görülen Covid 19’un son zamanlarda ise genç insanlarda da görüldüğü öğrenildi.Bu nedenle Yozgattaki genç insanların da Koronavirüse karşı daha dikkatli olması gerektiği hatırlatıldı.

SAĞLIK BAKANININ AÇIKLADIĞI RAKAMLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitter hesabından yaptığı paylaşımında son hafta itibirayle her 100 bin nüfusta görülen Kovid-19 vaka sayıları (yüksekten düşüğe doğru) şöyle açıkladı:

"Trabzon 538,61, Malatya 485,64, Rize 476,25, Kayseri 472,26, Kastamonu 461,77, Kırıkkale 433,08, Elazığ 416,18, YOZGAT  404,92, Erzincan 400,97, Karaman 399,73”

Bu rakamlara göre,Yozgat  Türkiye genelinde koronavirüs vak’alarında en fazla artış gösteren 10 il arasında yer aldı.

KOCA “NİHAİ ÇÖZÜM AŞI” DEDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından konuya ilişkin attığı 2.tweet’inde  ise Türkiyede vak’aların en çok arttığı il’lerin isimlerini sıraladıktan sonra “Bu illerden birindeyseniz şimdi daha da dikkatli olmalısınız. Nihai çözüm aşı, tedbirler şart" ifadelerini kullandı.

26/09/2021 00:00
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ