YOZGAT’TA DİŞ HEKİMİ ADAYLARI TÖRENLE BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ

YOZGAT’TA DİŞ HEKİMİ ADAYLARI TÖRENLE BEYAZ ÖNLÜK GİYDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında öğrenime başlayan hekim adayları için “Beyaz Önlük Giyme Töreni” düzenlendi.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programın açılış konuşmasını Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Çelebi yaptı. Beyaz önlüklerini giyerek hekimliğe ilk adımlarını atacak öğrencileri kutlayan Prof. Dr. Çelebi, “Bugünü beyaz önlük giyme töreni seçmemizin nedeni 21-26 Kasım haftasının "Ağız ve Diş Sağlığı Haftası" olmasıdır. Beyaz önlük ilk defa Roma Senatosu seçimlerinde adayların saf ve temiz oluşunu simgelemek için kullanıldı. Siz de beyaz önlüğü giydiğiniz bugünden itibaren saflığın, sevginin, iyi niyetin, sabrın, çalışkanlığın ve temizliğin temsilcisi olan öğrenciler ve daha sonra da diş hekimleri olmalısınız” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu, hekim adaylarını tebrik ederek, “Bu ülkenin yarınları olacak evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Bu çocukları kendi çocuklarımızdan ayırmıyoruz. Onların nitelikli ve kaliteli bir eğitim öğretim görmesi topluma vatana hayırlı bireyler kazandırılması adına Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz" şeklinde konuştu.

Törene Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Çelebi, öğretim üyeleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Törende, hekimliğe ilk adımlarını atan 60 Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencisi, aileleri önünde beyaz önlüklerini giymenin heyecan ve gururunu yaşadı.

Diş hekimi adayları beyaz önlük giydi

16/11/2023 13:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ