YOZGAT, KORONAVİRÜS VAK’A SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER ARASINDA

YOZGAT, KORONAVİRÜS VAK’A SAYISI EN ÇOK AZALAN İLLER ARASINDA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın geçen hafta vaka sayılarını açıkladı. Koca açıklamasında Yozgat’ın koronavirüs salgını vak’a sayısında en çok azalan iller arasında olduğunu söyledi. Bakanın açıklamasına göre,sayısı en çok artan 5 il; Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Ağrı ve Giresun, en çok azalan iller ise Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun ve Yozgat oldu.

Korona salgınının bir türlü kontrol altına alınamaması ve vaka sayılarının kısıtlamalara rağmen bir türlü istenilen seviyeye gelmemesi sonucu önce ülke genelin kısmi kapanmaya gidilmişti. 2 haftalık kısmi kapanmanın da yeterli gelmemesi üzerine ise pazartesi günü toplanan Kabine'den tam kapanma kararı çıktı. Buna  göre Türkiye'de yarın akşam 19.00'dan 17 Mayıs 05.00'e kadar tam kapanma dönemi yaşanacak.

VAKA SAYISI EN ÇOK ARTAN VE AZALAN 5 İL

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tam kapanma öncesi Twitter hesabından vaka sayılarına ilişkin bir paylaşım yaptı. Twette şu ifadeler yer aldı: "Geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısı en çok artan illerimiz; Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Ağrı ve Giresun. En çok azalan illerimiz ise, Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun ve Yozgat."

KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Türkiye'nin Günlük Koronavirüs Tablosu'nda dün açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 2703'ü semptomatik olmak üzere toplam 43 bin 301 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 346 olarak kayıtlara geçti. Böylece Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 39 bin 57'ye, toplam vaka sayısı ise 4 milyon 710 bin 582'ye yükseldi.

Kaynak : haberler.com /Erdem Aksoy

28/04/2021 21:52
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ