SARAYKENT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN TAMAMI AŞILANDI

SARAYKENT ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN TAMAMI AŞILANDI

Yozgata bağlı Saraykent ilçesinde öğrencilerin isteğini değerlendiren Kaymakam Ali Açıkgöz, Saraykent Çok Programlı Anadolu Lisesinde aşı  noktasının kurulmasına olanak sağladı. Lisede aşı noktasının kurulmasının ardından okuldaki bütün öğrencilere covid 19 aşıları yapıldı.

Öğrenciler arasında aşıya olan ilginin artmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Açıkgöz konuya ilişkin şunları söyledi :

 "Saraykent'in gençleri, okulların açılması ve aşı sıralarının gelmesiyle aşıya yoğun bir ilgi gösterdiler. Adeta yetişkinlere örnek olacak bir aşılama oranı ortaya koyuyorlar. Genç kardeşlerimizin çağrılarımıza destek olmak adına okullarında "Aşı Noktaları" oluşturup bizi haberdar etmeleri, sağlık ekiplerimizi davet etmeleri karşısında önce şaşırmıştık. Şimdi ise bu şaşkınlık yerini sadece büyük bir gurura bıraktı. Bu kuşak bambaşka bir kuşak. Zekaları ile, yaratıcılıkları ile, girişimleri ile çok kıymetli bir nesil yetişiyor. Bu vesileyle genç kardeşlerimizin ailelerini tebrik ediyorum. Emekleri için tüm eğitim camiamıza teşekkür ediyorum."

30/09/2021 23:49
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ