DİŞ HASTANESİ VE FİZİK TEDAVİ  MERKEZİ YAKINDA HİZMETE GİRECEK

DİŞ HASTANESİ VE FİZİK TEDAVİ MERKEZİ YAKINDA HİZMETE GİRECEK

Sağlık hizmetlerinin en önemli unsurlarından biri olan diş hekimliği alanında yeni atılımların yapılarak projelerin hayata geçtiği Üniversite de yeni bir alan daha hizmete giriyor.   
Son teknolojiye sahip kliniklerle donatılan Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde   ileri tetkik ve tedavi gerektiren diş tedavi işlemleri  yapılacak. 

Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde , Diş Hekimliği Fakültesinde eğitim gören öğrencilere diş hekimliği alanında bilgi ve beceri kazandırmanın yanı sıra 20’yi aşkın ünite ile de halka hizmet verilecek. 

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezinde incelemelerde bulunarak son durumunu yerinde gördü. 

İnceleme sonrası açıklamalarda bulunan Üniversite Rektörü  Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat Bozok Üniversitesi olarak sağlık alanındaki yatırımlara bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. Yozgat’a ve Üniversiteye yakışır son teknoloji ile  donatılmış Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin kısa bir süre sonra hizmete gireceğini belirten Rektör Prof. Dr. Yaşar, konuşmasının devamında şunları söyledi: “Göreve geldiğimiz günlerde Üniversitemizde sağlık alanında yapacağımız yeni projeler ve yatırımlara ilişkin sözümüz vardı. Üniversitemize kazandırmayı düşündüğüm Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi ile Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin hizmete  açılması yönündeydi. Her iki eserin hizmete açılmasında artık sona geldik. Yozgatımıza ve Üniversitemize  yakışır modern bir Diş Hekimliği Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi  yaptık. Merkezimizle ilgili gerekli girişimleri tamamlayarak ruhsat başvurusunda bulunduk. Yakın zamanda sonuçlanacak. Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezimizden Diş Hekimliği Fakültemizdeki  eğitim gören öğrencilerimiz de istifa edecek. Son teknoloji ile donatılan  kliniklerin  yer aldığı merkezimizde 20’nin üzerinde ünite bulunuyor. Ünite sayımızı her geçen gün artırmanın gayreti içinde olacağız. Verdiğimiz bir sözü daha gerçekleştirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilimize üniversitemize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum."

29/02/2024 20:48
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ