YOZGATA GELEN 3 CHP MİLLETVEKİLİ İKTİDARI  ELEŞTİRDİ

YOZGATA GELEN 3 CHP MİLLETVEKİLİ İKTİDARI ELEŞTİRDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş VE Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal Yozgat Milletvekili Ali Keven ile birlikte kentimize gelerek parti binasında düzenlenen  basın toplantısında Yozgat ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini açıkladılar.Basın toplantısında ilk konuşmayı  CHP Yozgat İl Başkanı Abdullah Yaşar yaptı.Başkan Yaşar ve CHP milletvekilleri basın toplantısında iktidarı eleştirerek  özetle şöyle konuştular :

İL BAŞKANI ABDULLAH YAŞAR :  “ Yozgat olarak biz siyasette çok şanslı olmamıza rağmen bu sistemde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay Yozgatlı olmasına rağmen Yozgat yine siyasette hizmette hak ettiği emeğinin karşılığını alamamıştır, alamıyor. İşçimiz perişan, çiftçimiz perişan esnafımız perişan emeklimiz perişan işsizimiz perişan dolayısıyla ülke yönetilemiyor. Sayın Genel Başkanımızın öncülüğünde hiç kimse karamsar olmasın, her sorunun mutlaka bir çözümü var. Çözüm önümüzde ki ilk fırsatta demokratik yönden gelecek ilk sandıkta bu kötü gidişata dur demek için bu iktidarı göndereceğiz parlamenter sistemi tekrar getirerek ülkenin rahatlamasına toplumun kucaklaşmasını sağlayacağız ve Yozgat’ı hak ettiği noktaya taşıyacağız.”

CHP KIRIKKALE MİLLETVEKİLİ  AHMET ÖNAL : “Doğup büyüdüğüm yaşadığım Kırıkkale’de çok fazla Yozgatlı kardeşlerimiz var birçoğu aslında iş bulabilmek için Kırıkkale’ye gelmiş insanlar hepsi de çok iyi ilişkilerimiz var Kırıkkale’de Yozgatlıların derneği var. Dernek başkanımız çok yakın arkadaşımız onunda selamlarını getirdik. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi iktidara koşuyor Anadolu’da da koşuyor Kırıkkale’de de koşuyor Yozgat’ta da koşuyor bizde bu anlamda genel merkez olarak bu koşuya yardımcı olabilmek partimizi Yozgat’ta iktidar yapabilmek için çalışma yapmaya proje üretmeye sizleri dinlemeye geldik.”

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLİ ÜNAL DEMİRTAŞ : “ Yozgat tarihi bir kent Türkiye için önemli bir kent ama özellikle Ak Parti iktidarları döneminde Yozgat’a gereken önem ve değer verilmemiş bunu görüyoruz sürekli kan kaybetmiş bir kent sürekli göç vermiş bir kent Anadolu’nun birçok kenti bu dönemde bazı noktalarda iyileşmeye giderken Yozgat geriye gitmiş netice itibariyle Zonguldak’ta da hem Yozgat’ta da bir değişime ve dönüşüme ihtiyaç var iktidar gerçekten ülkeyi yönetemiyor. Yozgat sürekli geriye gitti. Zonguldak sürekli geriye gitti. Kırıkkale aklınıza gelen hangi il varsa geriye gitti. Artık bu yeni sistem çalışmıyor Türkiye’de bir zihniyet devrimine ihtiyaç var. Bir değişime ve dönüşüme ihtiyaç var. Bunu aslında ilk işaret fişeğini 2018 genel seçimlerinde gördük ittifaklar yarıştı bir tarafta Cumhur ittifakı bir tarafta Millet ittifakı ve uzun yıllar sonra ilk defa Yozgat’tan bir milletvekili çıktı “

CHP YOZGAT MİLLETVEKİLİ ALİ KEVEN :“Yozgat göçü ve işsizliği çözemezse Yozgat’ın  büyümesini, gelişmesini kalkınmasınıN imkanı yoktur. Bunu mutlaka çözmek zorundayız. Bununla ilgili iktidarın söyle bir düşüncesi var. Yerelden kalkınma modeli diye bir model var. Bu model Yozgat’ta anlayışı 20 yılda iktidardalar. Yerelden kalkınma anlayışı başarılı olsaydı Yozgat göç ve işsizlik diye bir sorunu olmazdı. Demek ki Yozgat’ın yerelden kalkınma modeli ile kalkınması gelişmesi, refaha kavuşması mümkün değil. Yozgat kalkınacak. Göçü ve işsizliği durdurmak zorunda. Yoksa açık söylüyorum Yozgat 5 sene sonra emin olun küçük bir ilçe olacak. Çünkü 2002 yılında 684 bin olan nüfusumuz bugün 424 bin. 2002 yılında 6 milletvekili vardı bugün 4 tane. Belki bu sayı 3’e düşecek. Göç devam ediyor çünkü. İstihdam ve yönetime dayalı yatırımı biz Yozgat’a getiremezsek göçü ve işsizliği engellememiz mümkün değil. Yozgat maalesef eğitim ve öğretimde başarı düşüklüğü 58’nci sırada. En az kamu yatırımı alan 10 il arasında.”

13/09/2021 21:05
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ