YERKÖY KYK KIZ ÖĞRENCİ YURDU TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

YERKÖY KYK KIZ ÖĞRENCİ YURDU TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

YOZGAT (İHA) - Toplu açılış töreni için Yozgat’ın Yerköy ilçesine gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye'nin terör ve terör örgütleriyle etkin ve kararlı mücadelesinin devam edeceğini söyledi.
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Molla Hüsrev Kredi Yurtlar Kurumu Yerköy Kız Yurdu açılışı törenine katıldı. Yurt bahçesinde konuşan Bozdağ, Pençe Yıldırım Harekatı ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde terör örgütleriyle mücadelede şehadet makamına erişen tüm şehitlere rahmet diledi.
Terörle mücadeleye etkin ve kararlı bir şekilde devam ettiklerini söyleyen Bozdağ, “Hiçbir şehidimizin kanı yerde kalmıyor. Hainler misliyle karşılığını buluyor. Türkiye'nin içinde terör eylemi yapma imkan ve kudreti elinden alınan terör örgütlerini ülkemiz sınırları dışında kovalamaya, inlerine girmeye ve onların bütün eylemlerini yok etmeye ve inlerini başlarına yıkmaya devam ediyoruz. En son terörist imha edilene kadar terör örgütlerinin sonu gelene kadar Türkiye Cumhuriyeti Devleti, terörle ve terör örgütleriyle etkin, kararlı, sürekli mücadelesini devam ettirecektir” dedi.
“40 yıldır terörle mücadele ediyoruz”
Bozdağ sözlerini şu sözlerle sürdürdü: “Türkiye'nin terörle mücadelesi, biliyoruz ki sadece görünürdeki taşeron terör örgütleriyle mücadelesi değildir. PKK terör örgütü, FETÖ terör örgütü, DHKP-C terör örgütü ve bilumum terör örgütlerinin yularını elinde tutan, onlara eğitim, onlara finans, onlara silah ve onlara her türlü Türkiye Cumhuriyeti devletine ve aziz Türk milletine ihanetleri için desteği veren pek çok ülke, pek çok karanlık güç var. Bunların her birerini siz de yakinen biliyorsunuz. Biz de yakinen biliyoruz. Onlar bunları gizlemiyorlar da. Amerika'sından Avrupa'sına kadar terör örgütlerini ve teröristleri himaye ettiklerini gizlemeden her türlü desteği veriyorlar. O yüzden Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin terörle mücadelesi bilesiniz ki bu taşeron terör örgütleriyle ve onların teröristleriyle mücadelesi değildir. Bunların arkasındaki karanlık güçlerle bunlara destek veren ülkelerle de büyük bir mücadelesidir. 40 yıldır terörle mücadele ediyoruz. Ve onların arkasındaki güçlerle mücadele ediyoruz. Bundan sonra da mücadelede kararlıyız. Ve bu mücadelede Türkiye'nin geri adım atmasını bekleyenler, hayal kırıklığına uğramaya devam edeceklerdir.”

30/07/2022 14:10
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ