TAZE MUHTARDAN MAHALLELİYE TOPLU İFTAR ZİYAFETİ

TAZE MUHTARDAN MAHALLELİYE TOPLU İFTAR ZİYAFETİ

31 Mart Yerel Seçimleri tamamlanmasına rağmen yankıları hala devam ediyor. Yozgat’ın Sorgun ilçesinde mahalle muhtarlığını kazanan taze muhtar  Nafiz Meşeci mahalle halkına toplu iftar verdi.

2024 Mahalli idareler seçimlerinde belediye başkan adayları kadar mahalle muhtar adayları da kıyasıya mücadele etti. Yozgat’ın Sorgun İlçesi Ahmet Efendi Mahalle muhtar adaylığı için 15 aday kıyasıya yarıştı. Ahmet Efendi mahallesinde ağırlıklı olarak yaşayan Kamberli Köyü halkı kendi köy sakinlerinden Nafiz Meşeciyi destekleyerek büyük bir oy farkıyla muhtarlık seçimini kazandı.

Muhtarlık seçiminin kazanan Nafiz Meşeci, ilk icraatı olarak mahalleye toplu iftar yemeği düzenledi. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı bu etkinlik, mahalle sakinlerinin büyük ilgisini çekti  Meşeci'nin bu hareketi, mahallede birlik ve dayanışma ruhunun güçlenmesine katkı sağladı.

 Ahmet Efendi Mahallesi'nde yapılan muhtarlık seçimi ve sonrasındaki iftar etkinliği, mahallelinin bir araya gelerek ortak amaçlar doğrultusunda hareket etme isteğini gösterdi. Nafiz Meşeci'nin seçim zaferi, mahalle halkı arasında umut ve heyecan yarattı, yeni dönemde mahalle için olumlu değişikliklerin habercisi oldu.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Ahmet Efendi Mahallesi Muhtarı Nafiz Meşeci; “Öncelikle bütün Ahmet Efendi Mahallesine teşekkür ediyorum. Destekleyen desteklemeyen oy veren vermeyen herkesten Allah razı olsun. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Allah’ın izniyle kazandık, görevimizin başına geçtik. Kazanan Ahmet Efendi Mahallesi oldu. Oy veren vermeyen ayrıştırmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. İftar yemeğine katılım çok yoğundu her şey ortada. Herkese afiyet olsun” dedi.

Kambeli Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zafer Cansev de; “Allah razı olsun gelenden eş, dost, akrabalardan muhtarımıza destek verdiler köylülerimiz mahallelilerimizin hepsi gerekli desteği verdi. Muhtarımızın da bu gün daveti vardı, misafirleri vardı onlardan da Allah razı olsun. Çok teşekkür ederiz gelene gidene. Dernek olarak da Ramazan ayı dolayısıyla köylülerimiz elinden gelen yardımları da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar hepsine teşekkür ederim” diye konuştu.

04/04/2024 01:26
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ