HEMŞEHRİMİZ ERTUĞRUL SOSYAL, BAKAN YARDIMCILIĞINA ATANDI

HEMŞEHRİMİZ ERTUĞRUL SOSYAL, BAKAN YARDIMCILIĞINA ATANDI

TBMM’de 3 dönem Ak Parti Yozgat milletvekilliği yapan hemşehrimiz Ertuğrul Soysal ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan yardımcılığı görevine atandı.Hemşehrimiz Soysal’ın kabinenin en önemli bakanlıklarından biri olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yardımcılığa tayin edilmesi Yozgatta sevinçle karşılandı. Yozgat kamuoyu ve  AK Parti parti teşkilatları, Ertuğrul Soysal’ın bu göreve getirilmesiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Yozgata ilişkin bekleyen  sorun,ihtiyaç ve taleplerin acilen çözüme kavuşturulacağını umut ediyor.

Milletvekilliği görevinin ardından Başkentte özel bir şirkette üst düzey yöneticiliğin yanı sıra  AK Parti genel merkezinde  Doğu Anadolu Bölge Koordinatörü görevini sürdüren hemşehrimiz  Ertuğrul Soysal, bundan sonra ise Çalışma ve Sosyal Çalışma Bakanı sıfatıyla hem ülkemizin çalışma ve sosyal hayatına ,hem de Yozgatın Çalışma ve Sosyal Bakanlığında bekleyen sorun ve ihtiyaçlarının çözümüne katkılar sağlayacak..

Hemşehrimiz Ertuğrul Sosyal Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yardımcılığı görevine atanması nedeniyle tebrik yağmuruna tutuldu.Sosyal’ı ilk tebrik eden ise  Yozgat eski milletvekili  ve Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikalar Kurul Üyesi Dr. Osman Coşkun oldu.Coşkun,Soysalı arayarak tebriklerini ve başarı dileklerini iletti.

11/09/2021 19:45
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ