EĞİTİMCİ VE ÇİFTÇİYDİ.. O ŞİMDİ KÖY MUHTARI

EĞİTİMCİ VE ÇİFTÇİYDİ.. O ŞİMDİ KÖY MUHTARI

Hem çiftçi hem eğitimci, hem iş insanı hem de sivil toplum alanındaki faaliyetlere kendini adayan Bektaş Güren, hizmet amacıyla  aday olduğu seçimde seçmenin desteğini alarak muhtar oldu.

 Yozgat merkez ilçenin kadim tarihe sahip  ve renkli köylerinden  Pembecik köyüne muhtar olan Bektaş Güren, köyümden hem büyükşehirlere köprü kuracağını ve köyün sosyo-kültürel açıdan gelişip kalkınması ve tanıtımı için var gücüyle çalışacağını söyledi.

 Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak hizmet ettikten sonra istifa ederek, mütevazı işyerinde zirai işlere mesaini veren muhtar Güren, aynı zamanda da Alevi Kültür Dernekleri Yozgat şube başkanlığını da yürütüyor.

 Muhtar Güren “Köyümden,  şehir dışına ve yurt dışına bir pencere açarak, köylülerimizle irtibat halinde olup köprü kurarak, var olan birlikteliği ve kültürel bağı daha da pekiştirip kaynaşmanın sağlanmasını sürdüreceğim diye konuştu.

 Köy sakinlerinin hepsine teşekkür eden muhtar Güren, sandıktan çıkan oyların karşılığının, köyünün alt yapı, ulaşım,  içme suyu, iletişim ve diğer hizmetlerle verileceğini , köylülerden tek isteğinin ise destek olmalarını sözlerine ilave etti.

16/05/2024 04:33
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ