AYDOĞMUŞ: EĞİTİMDE ŞİDDETE VE ÖLÜMLERE DUR DEMELİYİZ

AYDOĞMUŞ: EĞİTİMDE ŞİDDETE VE ÖLÜMLERE DUR DEMELİYİZ

"Bugün susarsak yarın çok geç olur"
Eğitimde şiddete ve ölümlere dur demeliyiz" dedi.
Başkan Aydoğmuş Öşretmen ölümlerine karşı Eğitim sendikalarının yurt genelinde başlattığı protesto ve basın açıklamarına katılarak "Bugün susarsak yarın çok geç olur"
Eğitimde şiddete ve ölümlere dur demeliyiz dedi.

İstanbulda bir lisede , 17 yaşındaki Irak asıllı öğrenci tarafından silahla vurularak katledilen öğretmenimiz İbrahim Oktugay hocamızın öldürülmesine tepki göstere Hürriyetçi Eğitim Sendikası ile Eğitim İş sendikası Akdağmadeni İlçe başkanlıkları tarafından  düzenlene protesto ve basın açıklamasına Gelecek Partisi Akdağmadeni İlçe Başkanımız Yaşar Esgi ile birlikte katıldık.

"Şiddete karşı ciddi hukuksal önlemler alınmalıdır.

Başkan Aydoğmuş protesto sonrası yaptıpı açıklamada şunları söyledi;

Bugün yaşanan olay eğitim camiasını yasa boğduğu gibi sağlıkta , trafikte ve sosyal hayatta yaşanan şiddet olaylarına karşı daha ciddi hukuksal tedbirler ve kamusal alanda  daha ciddi güvenlik önlemleri alınmalıdır.

"Bugün susarsak yarın çok geç olur."

Buradan insani ve vicdanı sorumluluğa sahip insanlara sesleniyorum.
Bugün susarsak yarın çok geç olur.

Elini kolu sallayarak eğitimde, sağlıkta, trafikte ve sokak ortasında çocuğa kadına doktora polise ve hepimizi yetişirsen öğretmenlerimize karlı yapılan alçakça saldırıları kınıyorum. Millet olarak her bir ferdimiz şiddete dur demeliyiz. Okulda şehit edilen öğretmenimiz İbrahim Oktugay Allah'tan  rahmet  ailesine ve eğitim camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun.

13/05/2024 04:26
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ