ALİ KEVEN’DEN ERDOĞANA ’VAADLERİNİZE SAHİP ÇIKIN’ MESAJI

ALİ KEVEN’DEN ERDOĞANA ’VAADLERİNİZE SAHİP ÇIKIN’ MESAJI

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat Milletvekili Ali Keven, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Yozgat’a açılması vaat edilen askeri birlik hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim öncesinde Yozgat’ta iki defa söz verildiği halde bir ilerleme olmayan askeri birlik vaadini tekrar hatırlatan Milletvekili Ali Keven, Anadolu Ajansının ilgili haberinin fotoğrafını da Genel Kurula göstererek,

“1970'lerde Yozgat'tan götürülen askerî birliğimizin yeniden Yozgat'a getirilmesiyle ilgili Yozgatımızın bir talebi var. Bakınız sayın milletvekilleri burada gördüğünüz haber Anadolu Ajansı’nın manşeti, burası Yozgat Cumhuriyet Meydanı ve kürsüde Sayın Cumhurbaşkanı var. Tarih, 10 Temmuz 2014. Alanda acemi birliği isteyen Yozgatlılara, “Yozgatlıya acemi birliği yakışmaz, size usta birliği yakışır.” diyor. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 Yerel Seçimi için geldiği Yozgat'ta 25 Şubat 2019 tarihinde yine aynı meydanda  “Yeni askeri eğitim birliklerinden ilki Yozgat’ta kurulacak.” diyor. Verilen sözün ardından tam sekiz yıl geçti ama Yozgat’a ne acemi birliği ne de usta birliği geldi. Bu vaatlerinizi unutmayın. Yozgatlılar unuttu sanıyorsanız yanılırsınız. Vermiş olduğum soru önergelerine MSB devamlı üstü kapalı cevaplar verdi. Somut hiçbir adımı atmadı. Askeri birlik sözünüzü artık yerine getirin. Yozgatlıları oyalamaya hakkınız yok.” diye konuştu.

26/05/2022 04:16
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ