AKP KADIN KOLLARI BAŞKANI YURTLU KADINLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

AKP KADIN KOLLARI BAŞKANI YURTLU KADINLARIN GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Yozgat Kadın Kolları İl Başkanı Erva Kevser Yurtlu, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 89. yılı ve Dünya Kadın Hakları günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

Yurtlu, yazılı olarak yaptığı açıklamasında tarihimizin önemli dönemeçlerinden biri olan Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 89. yılını coşkuyla kutlamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Bu anlamlı günün aynı zamanda, Dünya Kadın Hakları Günü'ne denk gelerek, kadınların toplumsal, ekonomik ve siyasal alanlarda daha güçlü ve etkin bir şekilde yer aldığını ifade eden Yurtlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Binlerce yıllık tecrübenin, irfanın ve Anadolu ruhunun taşıyıcısı olan Türk kadını, Türkiye Yüzyılı'nın inşasında da öncü olacak güçte bir varlıktır. Türk kadınının toplumsal ve ekonomik hayatta daha fazla söz sahibi olması, ülkemizin ilerlemesinde kilit bir rol oynayacaktır. Kadınlarımızın siyasal arenada etkin bir şekilde yer alması, sadece demokratik değerlerimize olan inancımızı pekiştirmekle kalmayacak, aynı zamanda toplumsal çeşitliliği artırarak daha kapsayıcı bir yönetim anlayışını da beraberinde getirecektir. Türk kadını, tarih boyunca olduğu gibi, bugün de ülkemizin kalkınmasında ve yükselmesinde liderlik yapacak vizyon ve yeteneklere sahiptir. Bu vesileyle, Türk kadınının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 89. yılını gurur ve coşkuyla kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu hakları bize armağan eden tüm öncülerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Dünya Kadın Hakları Günü'nü, kadınlarımızın güçlenmeye, eşitlik için mücadele etmeye devam ettiği bir gün olarak tebrik ediyorum. Türk kadını, yılmadan, azimle ve birlikte daha güçlü bir gelecek için çalışmaya devam edecektir." dedi.

05/12/2023 20:08
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ