AK PARTİLİ HANIMLARDAN ‘BİR KAP SU ve BİR KAP MAMA’ ÇAĞRISI

AK PARTİLİ HANIMLARDAN ‘BİR KAP SU ve BİR KAP MAMA’ ÇAĞRISI

AK Parti Kadın Kollarından sokak hayvanları için 81 ilde ortak çağrı yapıldı. AK Parti Yozgat Kadın Kolları İl Başkanı İlknur Ünal ve Kadın Kolları üyeleri, Yozgat halkını; “Haydi sende sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su, bir kap mama bırak” kampanyasına davet etti.

Başkan Ünal ve beraberindekiler, şehrin muhtelif yerlerinde sokak hayvanları için yapılan kaplara su ve mama bırakarak vatandaşlarda farkındalık oluşturmaya çalıştı.

AK Parti Yozgat Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, etkinlik sonrası yaptığı açıklamada; AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca organize edilen etkinliğin 81 il’de eş zamanlı olarak düzenlendiğini söyledi.

Ünal, “Sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal duyarlılığı artırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyarız” dedi.

Bu merhamet çağrısına kulak vererek, duyarlılık gösterecek vatandaşlara şimdiden teşekkür eden Ünal, “Bizlerin görevi, Allah rızasını gözetmek, kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek “Yaratılanı severim yaradan dan ötürü!” düsturunca yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar Yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerinde yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli, onları korumalı ve hayatı onlarla paylaşmalıyız” diye konuştu.

Yaz mevsimi ile beraber sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su bulma gibi zorluklarla mücadele etmekte olduklarını vurgulayan Ünal, “Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisiyle sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız ya bitkin düşüyor veya yaşamlarını kaybediyorlar. İki cihan serveri sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) hadis-i şerifinde “Bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun!” diyerek bizleri uyarmıştır. Sahibi Allah olan sokak hayvanları için, belirli günlerde “Bir Kap Su, Bir Kap Mama” kampanyasına biz de AK Kadınlar olarak destek oluyoruz.”ifadelerini kullandı.

25/06/2020 18:55
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ