AK PARTİLİ BELEDİYELERİN İHTİYAÇLARINI MİLLETVEKİLİ BAŞER ÇÖZÜMLÜYOR

AK PARTİLİ BELEDİYELERİN İHTİYAÇLARINI MİLLETVEKİLİ BAŞER ÇÖZÜMLÜYOR

Yozgattaki Belediyelerin finansman,proje,araç ve benzeri sorunları AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer’in girişimleriyle  çözümleniyor. Yozgat Belediye Başkanlarının beldelerine ilişkin ihtiyaç ve taleplerini hızla sonuçlandırmak için ilgili Bakanlıklarını kapısını aşındıran Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, yine  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı  Murat Kurum ile Ak Partili başkanları biraraya getirerek sorunların anında çözümünü sağladı. Bakan Kurum , Millitvekili Yusuf Başer öncülüğünde makamında kendisini ziyaret eden Yozgat İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı,İl  Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yılmaz ile İl ,İlçe ve Belde Belediye Başkanları taleplerini değerlendirdi.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurumun  başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda  Yozgat’ta hayata geçirilen projelerin son durumu ile yapılması düşünülen projeler masaya yatırıldı. Bakanlıkta gerçekleşen görüşme Yozgat belediyeleri açısından olumlu sonuçlandı. 

AK Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yılmaz, Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet Koçak,  Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün, Çekerek Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Ecevit, Kadışehri Belediye Başkanı İrfan Akın, Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Öçal, Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, Baydiğin Belediye Başkanı Osman Uslu, Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, Yamaçlı Belediye Başkanı Şaban Altıntaş, Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Ovakent Belediye Başkanı Yusuf Büyük, Karayakup Belediye Başkanı Ahmet Dursel Erdoğan, Gülşehri Belediye Başkanı Ali Ünlü, Belekçehan Belediye Başkanı Şahin Arısoy, Eymir Belediye Başkanı Çetin Mertoğlu, Yeniyer Belediye Başkanı Burhan Güvenç,  Ozan Belediye Başkanı Mustafa İleri, Dedefakılı Belediye Başkanı Haydar Coşkun, Halıköy Belediye Başkanı Zeki Şimşek ve Özükavak Belediye Başkanı Oğuz Ünal, Oluközü Belediye Başkanı Hasan Aydınsoy  hazır bulunduğu toplantıda Çevre Bakanı Kurum, Yozgat İl Özel İdaresi ve Belediye Başkanları hazırladıkları projelere ödeneğin yanı sıra hibe araç ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade etti.

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer,konuya ilişkin yaptığı açıklamada  Yozgat’a hizmet noktasında birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiklerini belirterek Yozgat'ın gelişimi ve kalkınmasına yönelik projelerin görüşüldüğü ziyaret vesilesiyle belediyelerin yaşadığı kaynak ve ödenek sorunlarının çözüme kavuştuğunu dile getirdi.

Milletvekili Başer, açıklamasının son bölümünde “Başkanlarımla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’u ziyaret ettik. Bakanımız Murat Kurum’a Belediyelerimizin proje ve taleplerine vermiş olduğu destek için şehrim adına teşekkür ediyorum. Birlikte daha Güçlüyüz. Tek Sevdamız Yozgat” dedi.

17/11/2022 20:08
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ