AK PARTİDEN YOZGAT HAVAALANI İNŞAATINA  İL TEŞKİLATI DENETİMİ

AK PARTİDEN YOZGAT HAVAALANI İNŞAATINA İL TEŞKİLATI DENETİMİ

Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Yozgat Havalimanı inşaatı çalışmalarını denetledi..İl başkanı Altuntaş Havaalanını denetleme ve incelemeleri sırasında inşaatın şantiye şefi Selahattin Kabaoğlu’ndan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

Yozgat Havaalanı inşaatı gezisi sonrasında bir açıklama yapan Ak Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Altuntaş konuya ilişkin şunları söyledi :

 “Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Yozgat Havalimanı inşaatı şantiyesini ziyaret ettik. Havalimanımızın hava tarafı tamamlanmış durumda. Kara tarafında çalışmalar 150 kişilik bir ekip ile devam ediyor. Bu yıl içerisinde kaba inşaatı tamamlanacak. Önümüzdeki yıl içinde de ince işçiliği tamamlanarak açılışı gerçekleştirilecek.Lokasyon olarak çok uygun bir konumda yer alan ve 2 milyon yolcu kapasiteli uluslar arası Yozgat havalimanı 45 metre genişliğinde 2600 metre uzunluğunda piste sahip olacak. 300 metre genişliğindeki aprona 5 uçak yan yana park yapabilecek. 35 bin metrekare alanda 14 hizmet binası yer alacak.”

Açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Yozgat milletvekilleri Abdulkadir AKGÜL ile Süleyman ŞAHAN'nın da devam eden çalışmaları yakından takip ettiğini anlatan İl Başkanı Çelebi Altuntaş, “Ak Parti Hükümeti olarak ilimiz genelinde yapimi sürdürülen  çalışmaların kısa sürede bitirilmesi için  ilimiz icin yeni hizmetlerimizin planlamasına devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti Yozgat teşkilatının Ziyaret heyeti Yozgat havalimanı ile aynı mevkide bulunan Bozok Organize Sanayi Bölgesi’ni, ardından da İl Özel idaresi tarafından  Yozgat Belediyesi’ne devredilen hayvan pazarı ve kesimhanesi ile hayvan hastanesi inşaatında da denetlemelerde bulundular..

01/05/2024 08:34
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ