Mehmet UZEL

HAYAT SADECE ÜÇ KELİMEDİR

GELİN MUTLULUĞU YAKALAMAYA ÇALIŞALIM..

Son zamanlarda gördüklerim, duyduklarım, yaşadıklarım ve araştırmalarım bana keyif vermiyor.. Öyle bir zaman dilimindeyiz ki inanamıyorum...Nasıl geldik buraya? Kim getirdi?,Niye bu kadar sinirliyiz? Bir şeyleri saklamak,yada gizlemek için niye bu kadar efor sarf eder olduk? Bilmiyorum..Hiç anlamıyorum..Hem de hiç.
Zavallı gözlerim gördüklerim karşısında şaşkınım..Gözlerimi kapatıyorum..Bu kez karanlık hoşuma gitmiyor.Gözlerimi açtığımda ise şahit olduklarım beni mutsuz kılıyor. Ne yapacağım? diye elimi kafama koyup,derin düşüncelere dalıyorum.Doluya koyuyorum almıyor.Boşa koyuyorum dolmuyor. Gözümden vazgeçiyorum..
Çınlayan kulaklarım,bu kez dikkatimi kulaklarıma veriyorum.İnsanların söyledikleri,keyif vermiyor.O zaman kulaklarımı kapatıyorum.Hiç bir şey duymamak moralimi bozuyor. Fazla dayanamayıp,yine açıyorum kulaklarımı.İnsanların mutsuzluğu,içinden çıkılmaz hale gelen ekonomileri,dövizin füze gibi fırlayıp ardından paraşütle kendini bırakması. KOBİ'lerin döviz borcu nedeniyle patinaj çekmesi,iflas eden fabrikaların durumu,işsiz kalan işçilerin çaresizliği ve söylemleri kulaklarımı tırmalıyor..Bu kez kulaklarımdan vazgeçiyorum..
Yönümü siyasete dönüyorum.Çünkü hem gözlerimin hem kulaklarımın çektiği sıkıntıların sonlandıracak tek merci siyaset.Liderleri izliyorum.Kavga ediyorlar..Çıkıp projelerini anlatmaları ve de Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunlarına çözüm için bir masanın etrafında oturup alçak sesle konuşup çözüm üretmeleri gerekirken,bir kaşık suda fırtınalar koparıyorlar..
Sonra dönüp,"Siyasette bunlar gayet doğal"deyip kendi kendimi teselli ediyorum.
Oturup araştırma yapmaya başlıyorum.Yaptığım araştırmalarda ,geleceğimiz keyifli.Dünya da sanayi üretiminde Kayseri olarak mobilya sektöründe lider olmamız bana keyif veriyor..Kayseri ürünlerinin tüm dünya da kalitesi ile boy göstermesi,moralimi yükseltiyor..Genç nüfusumuz iyi eğitebileceğini düşünmek beni heyecanlandırıyor.Doğal kaynaklarımız dünyanın geleceğinde bizi güçlü kılıyor…
   Geçtiğimiz günlerde Almanya da yıllarca kalmış,mühendislik tahsilini Almanyada yapan Feyza Gurbet hanımla uzun uzun sohbet ettik Kayseri’yi çok beğendiğini kızının üniversite tahsili için Kayseri’ye gelen Feyza hanım,Kayseri’yi çok beğendiğini,şehir planının çok güzel olduğunu,Tütkiye’nin en güzel nazım planına sahip Kayseri’de yaşayanların çok şanslı olduğunu söyledi..Feyza hanım da şunu gördüm çok pozitif bir yapıya sahip sanki mimar değil karşımda bir psikiyatrist le konuşuyorum gibi geldi bana..Biraz olsun konuşmaları beni mutlu etti..Bizim böyle insanlara ihtiyacımız var..Keşke siyasetçilerimizlede konuşsa inanın ki cebelleşmeyi bırakıp anlaşma yoluna gireceklerinden eminim..

 

OKUR YORUMLARI
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ