YOZGAT VALİSİNDEN TAM GÜN ‘YERKÖY’ GEZİSİ

YOZGAT VALİSİNDEN TAM GÜN ‘YERKÖY’ GEZİSİ

Yozgata geldiği günden bu yana llçe ziyaretleri kapsamında gezilerini sürdüren Vali  Ziya Polat Yerköy ilçesine gitti. Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Polat, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında İlçe Kaymakamı Mustafa Karaca ve Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz’dan bilgi aldı.

İnandık Barajı inşaatında incelemelerde bulunan Vali Polat, barajın 31.1 milyon metre küp su tutma kapasitesine sahip olacağını belirterek, tamamlandığı zaman 2 bin 875 hektar tarım arazisini sulayacağını söyledi.

Daha sonra Ankara-Yozgat-Sivas YHT hattı Yerköy şantiyesine geçen Vali Polat,  incelemelerde bulunarak çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Polat, hızlı trenin önemli bir yatırım olduğunu belirterek, ilimize büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Vali Ziya Polat, 2004 yılında Hakkâri’de mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Asteğmen Süleyman Şahin'in Yerköy'de oturan ailesini ziyaret ederek şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine baş sağlığı diledi.

İlçe esnafını da ziyaret eden Vali ziya Polat, vatandaşlarla ve esnafla bir süre sohbet edip hatırlarını sorarak hayırlı işler diledi. Vali Polat, ilçe halkına maske mesafe ve temizlik kurallarına mutlak riayet edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.

10/08/2020 21:47
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ