YOZGAT VALİLİĞİNDEN ‘YOZGAT , ESNAFINA SAHİP ÇIKIYOR’ KAMPANYASI

YOZGAT VALİLİĞİNDEN ‘YOZGAT , ESNAFINA SAHİP ÇIKIYOR’ KAMPANYASI

Yozgat Valiliği pandemi nedeniyle Yozgat esnafının zor günler yaşadığına dikkat çekerek "Yiğitler Şehri Yozgat Esnafına Sahip Çıkıyor" kampanyası adı altında Ramazan ayı dolayısıyla yapılacak gıda ve giyecek yardımlarında alışverişlerin yerel esnaftan yapılması çağrısında bulundu.

Valilikten yapılan açıklamada “Her gün selamlaştığın, veresiye alışveriş yaptığın, kimi zaman anahtarını, kimi zaman çocuğunu emanet ettiğin esnafını unutma. Biliyoruz ki Yiğitler Şehri Yozgat Esnafına Sahip Çıkar. İhtiyaç sahiplerine yapacağımız yardımları (gıda kolisi, giyim vb.) hazırlarken pandemi nedeniyle zor günler geçiren küçük esnaflarımızı da unutmayalım, onlardan da alışveriş yaparak destek olalım” ifadeleri kullanıldı.

Vali Polat, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan iş yerlerini ziyaret ederek hem esnaf ve vatandaşlar ile kısa sohbetler etti hem de tedbirler konusunda uyarılarda bulundu. Vali Polat ayrıca trafik denetimi de yaparak araçlarıyla seyahat eden vatandaşların izin belgelerini kontrol etti.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ise "Yiğitler Şehri Yozgat Esnafına Sahip Çıkıyor" kampanyası dolasıyla yerel esnaflara gerçekleştirdiği ziyaretlerde “Değerli hemşerilerim; zorlu pandemi döneminde her gün selamlaştığımız, veresiye alışveriş yaptığımız kimi zaman anahtarımızı kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz yerel esnafımızı unutmayalım. Alışverişlerimizi yerel esnaftan yapalım, destek olalım. Yerel esnaf kazansın, Yozgat kazansın” dedi.

19/04/2021 21:49
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ