VALİ POLAT’TAN OSB’DE FABRİKA VE OKUL İNCELEMESİ

VALİ POLAT’TAN OSB’DE FABRİKA VE OKUL İNCELEMESİ

Yozgat Valisi Ziya Polat il düzeyindeki gezi ,denetim ve toplantılarını aralıksız sürdürüyor.Yozgatın Sarayköyü yakınlarındaki Organize Sanayi Bölgesine giderek OSB yönetim kurulu toplantısına başkanlık eden Vali Polat,daha sonra hem Ritim tekstil fabrikasında hem de Turizm otelcilik okulunda çeşitli incelemelerde bulundu.

Yozgat Valisi Ziya Polat ,Organize sanayi bölgesinde önce  318 kişinin çalıştığı Ritim Teksil fabrikasına  uğradı. Yozgat’tan Avrupanın çeşitli ülkeleri ile Çine çeşitli tekstil ürünlerini ihraç eden, yurt içinde de ünlü markalara üretim yapan, Ritim Tekstil fabrikasını gezdi .Üretim ile ihracaat konularında yetkililerden bilgi alan Vali Polat, daha sonra fabrika çalışanlarının sofrasında öğle yemeğini yedi..

Ritim Tekstil fabrikasını gezdikten sonra Organize Sanayi Bölgesindeki Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne (Turizm Otelcilik) okuluna uğrayan Vali Ziya Polat, okul müdüresi  Elif Tümganı ziyaret  etti. Tümgan’dan  Okulun çalışmaları konusunda bilgi edinen Polat,burada staj gören Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı öğrencileri ile buluşarak sohbet etti. Vali Polat,OSB’deki ziyaret ve incelemelerini tamamladıktan sonra akşam üzeri Yozgata döndü..

15/06/2021 20:49
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ