VALİ POLAT’DAN ATATÜRKÜN YOZGATA GELİŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

VALİ POLAT’DAN ATATÜRKÜN YOZGATA GELİŞ YILDÖNÜMÜ MESAJI

Yozgat Valisi Ziya Polat, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 96. yıldönümü olan 15 Ekim tarihinin Yozgat’ın gurur duyduğu günlerden birisi olduğunu söyledi.
Vali Polat, Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 96. yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında günün anlam ve önemine değindi.

Vali Polat, açıklamasına Atatürk’ün “Ünlü Süvarileri Harp Meydanlarında Kahramanca Dövüşen Türk Yiğitlerinin Harman Olduğu Diyar, Bozok Yaylasının Yiğit Evlatları Var Olun” sözüyle başlayarak şu ifadeleri kulandı: “ Cumhuriyetimizin kurucusu ve milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 96 yıl önce 15 Ekim 1924 tarihinde İlimize teşrif etmiştir. Bu şehrin kadirşinas insanları Ata’sını tarifi imkansız heyecan ve sevgiyle karşılamış, şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır. Bugün bizlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimize teşrifinin 96. yıldönümünü ayrı bir gurur ve kıvanç vesilesi olarak coşkuyla kutluyoruz. Bir yandan da onun ülkemiz için gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi hedefine, emin adımlarla ilerlemenin haklı gururunu yaşıyor ve bu yolda var gücümüzle çalışıyoruz.

15 Ekim tarihi, Yozgat’ın gurur duyduğu günlerden biri olması nedeniyle her yıl halkımız tarafından büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Yozgat halkı, onun çizdiği yoldan ve Cumhuriyet değerlerinden vazgeçmeden, birlik ve beraberlik ruhuyla, bugün de vatanımızı ve milletimizi çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkarmak için var gücüyle çalışma azmi ve kararlılığındadır.

Bu duygu ve düşüncelerle bir kez daha Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve özlemle yâd ediyor, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.” (Yusuf Bağcı)

14/10/2020 20:46
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ