TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLUNDAN YOZGAT’IN 4 İLÇESİNE OKUL MÜJDESİ

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLUNDAN YOZGAT’IN 4 İLÇESİNE OKUL MÜJDESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Yozgat TSO & TB Ekonomiye Değer Katanlar Ödül töreninde katılmak üzere geldiği şehrimizde Yozgatın ekonomik gelişmelerini değerlendirdi ve ardından da  TOBB’un Yozgat’tan sonra Boğazlıyan,Yerköy,Sorgun ve Şefaatlı ilçelerinde de 4 yeni okul yaptıracağını müjdeledi.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu açıklamasında LGS yerleştirme sonuçlarının Yozgat açısından sevindirici olduğunu belirterek  “Türkiye genelinde tüm meslek liselerinde doluluk oranı % 95 oldu. Peki tahmin edin, Yozgat’ta kaç oldu? Yozgat’a ne yakışır, %100 doluluk. Evet, Yozgat’taki 2 meslek lisemizde de boş yer kalmadı. Bu başarınızdan ve mesleki eğitime verdiğiniz destekten dolayı, sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyorum”dedi.

Yozgatlı Oda Başkanlarının talebiyle, TOBB olarak bir önemli karar aldıklarını belirten Hisarcıklıoğlu, Bozok Üniversitesi TOBB Sağlık Yüksekokulunu yaptıklarını, şimdi de Yozgat’ın  Boğazlıyan, Sorgun, Şefaatlı ve Yerköy ilçelerinde  4 yeni okul daha yapacaklarını söyledi.

Açıklamasında daha sonra  Yozgat Ticaret Borsası’nın TMO-TOBB LİDAŞ’ın ortağı olduğunu hatırlatan  Rıfat Hisarcıklıoğlu, “Ülkemizde lisanslı depoculuğun gelişmesine katkı sağlıyoruz. Sarıkaya ilçemizdeki 60 bin tonluk lisanslı depomuzla, Yozgat’lı üreticilerimize hizmet sunuyoruz”dedi.

28/07/2022 02:56
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ