TAPUNUN 173.YILDÖNÜMÜNDE MASKELİ ve MESAFELİ KUTLAMA

TAPUNUN 173.YILDÖNÜMÜNDE MASKELİ ve MESAFELİ KUTLAMA

Yozgat Tapu ve Kadastro 22. Bölge Müdür Vekili İsmail Ertürk, kurumlarının 173. Kuruluş yıldönümlerini kutladıklarını belirterek, “Vatandaşlarımıza 173 yıldır en kaliteli hizmeti sunmaya çalıştıklarını söyledi.
Ertürk,yaptığı açıklamada kurumlarının genel durumu hakkında bilgi vererek şu ifadeleri kullandı: “İki asra yakın bir zamandan bu yana, vatandaşlarımızın güveninin ve mülkiyetinin teminatı olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz, merkez ve taşra teşkilatımızda 20 bine yakın personelimiz, 24 Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz, 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 9 milyona yakın işlem hacmi ve yaklaşık 25 milyon vatandaşımıza hizmet sunan ve bugün 173. Kuruluş yıldönümünü kutlayan köklü bir kurumdur.
Yozgat Tapu ve Kadastro 22. Bölge Müdürlüğü yetki sahasında Yozgat ve Çorum ili olmak üzere 28 Tapu Müdürlüğü, 2 Kadastro Müdürlüğümüzde hizmetlerine devam etmektedir.
Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider Kurum olma vizyonumuzla vatandaşlarımıza 173. Yılımızda da en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca Genel Müdürlüğümüz Bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurum ödülüne sahip Web-Tapu, Tapu Takas, E-Haciz, E-terkin, Parsel Sorgulama, E-Randevu, 3 Boyutlu Kadastro gibi projelerle vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet sunmak için altyapısını geliştirmeye devam etmektedir.
Ülkemiz de yaşanan Covid-19 Salgını sürecinde Web-Tapu, E-randevu ve Alo 181 Randevu Sisteminin ne kadar gerekli ve önemli olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Bu suretle vatandaşlarımızın e-devlet portalı üzerinden ulaşabildikleri Web-Tapu Uygulaması sayesinde, artık Tapu dairelerine gitmeden hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde işlemler yapabildiklerini hatırlatmak isteriz. Bugün, kuruluşunun 173. Yıldönümünü kutlayan Tapu ve Kadastro Teşkilatımızın gelişimine ve büyümesine katkı sunan tüm çalışanlarımıza ve Yozgat halkımıza şükranlarımızı sunarız.”

22/05/2020 18:34
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ