MUHASEBECİLERİN BÜRO SORUMLULARINA BULUT’TAN PANDEMİ UYARISI

MUHASEBECİLERİN BÜRO SORUMLULARINA BULUT’TAN PANDEMİ UYARISI

Dünya ve ülkemiz genelinde etkisini gösteren koronavirüse karşı mücadele tüm hızıyla devam ediyor. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat sürecinde, pandemiye karşı mali müşavirlik bürolarında uyulması gereken hususları dile getiren Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet BULUT “Önceliğimiz Sağlık” sloganı ile birlikte bir açıklama yaptı.

Bulut, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Devlet ve işletmeler, varlıklarını koruyabilmek ve sürdürebilmek için mali müşavirlik mesleğinin desteğine ihtiyaç duymaktadırlar.

Kovid-19 süreci, ülkemizde mali müşavirlik mesleğinin vazgeçilmez önemini ortaya koymuş, kamu finansmanının ve işletmelerin sürdürülebilirliğinin mali müşavirlerin sundukları hizmetlere bağlı olduğu net bir şekilde ortaya çıkmıştır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan kovid-19 virüsünün ülkemizde görülmeye başladığı günden itibaren ara vermeden çalışan, sürecin sessiz savaşçıları olan mali müşavirler, maalesef salgınla mücadelede ciddi kayıplar vermektedir.

Her geçen gün artan kayıplarımız sebebiyle artık bazı tedbirlerin sıkı şekilde hayata geçirilmesi zorunlu hale gelmiştir. Ülke genelinde son günlerde hasta sayıları hızla artmakta, özellikle meslek mensupları arasında kovid-19 vakaları çok fazla görülmektedir.

Meslek mensupları bu süreçte, işletmelerin, kamu kurumlarının hep yanında olmuş, sessiz, sedasız her çıkan yeni uygulamayı sorunsuz şekilde başarıyla uygulamışlardır. Kısa çalışma ödeneği, işsizlik fonu ödemeleri, pandemi kredileri, MUH-SGK, beyan ve bildirimler gibi uygulamalarda işletmelerin mağdur olmaması adına iş ve işlemler, hızlı ve etkili bir biçimde tamamlanmıştır.

Müşterilerimizin iş ve işlemlerini yapabilmemiz ve onların yanında olabilmemiz, meslek mensuplarımızın ve büro çalışanlarımızın sağlığını koruyabilmemize ve olası bulaş riskini kontrol altına alabilmemize bağlıdır. Bunun için teması en alt seviyeye indirmemiz ve tedbirlere uymamız gerekmektedir” denildi.

BU ARADA HEM MESLEK MENSUPLARIMZI HEMDE MÜKELLEFLERİMİZ.  LÜTFEN AŞAĞIDAKİ KURALLAR UYARSA,  HEM BİZLER HEMDE KENDİLERİNİN SAĞLIĞI AÇISINDAN FAYDALI OLUR. DİYEREK  UYULMASI GEREKEN HUSUSLAR DİLE GETİRDİ. 

1-) Mali müşavirlik bürolarına ziyaretçi kabul edilmeyecektir.
2-) Her ayın 10’uncu gününe kadar evrakların muhasebe bürolarına teslim edilmesi gerekmektedir. Olası bir bulaş durumunda iş ve işlemlerin hızlı bir şekilde bitirilmesi son tarih beklenmeden beyanname ve bildirgelerin verilmesi açısından önem taşımaktadır.
3-) Muhasebe bürolarında iş görüşmeleri telefon ile bilgi verilerek ve randevu sistemi ile gerçekleştirilecektir.
4-) Muhasebe bürolarına evrak teslimi için önceden telefon ile bilgi verilecek ve evraklar kapıdan ya da kargo ile teslim edilecektir.
5-) Muhasebe Bürolarında bu dönemde içecek ve yiyecek ikramı yapılmayacaktır.
6-) Muhasebe bürolarına gelinmesini gerektirmeyen işler online veya telefon ile gerçekleştirilecektir.
7-) Muhasebe bürosuna gelenler ve burada çalışanlar sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymak zorundadır.             
           UNUTMAYINIZ SİZ SAĞLIĞINIZI DÜŞÜNMESSENİZ KİMSE DÜŞÜNMEZ.
 
15/09/2020 18:44
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ