KOCAELİ YOZGATLILAR FEDERASYONUNDA 'AKALIN' YENİDEN İŞ BAŞINDA

KOCAELİ YOZGATLILAR FEDERASYONUNDA 'AKALIN' YENİDEN İŞ BAŞINDA

Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu  hafta sonunda  gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sivil Toplum Merkezi Binası’nda düzenlenen  ve  divan başkanlığını eski bakanlardan Lütfullah Kayalar’ın yaptığı  genel kurul toplantısında, mevcut başkan Erol Akalın yeniden güven tazeledi ..

‘ÖRNEK BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR’

Kongrede divan başkanlığına seçilen Kayalar, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “ Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu, Türk Ekonomisinin dinamosu konumunda bulunan Kocaeli’nde yaptığı çalışmalarla örnek olmaktadır. Birlik içinde güç birliği oluşturmak için dernekler kuruldu; daha sonra dernekler bir araya gelerek federasyon çatısı altında birleşti. Örnek bir çalışma yapılmaktadır.” dedi.

AKALIN, ‘ BU İŞ GÖNÜL İŞİDİR’

Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu genel başkanlığına oybirliği ile yeniden seçilen mevcut başkan Erol Akalın ise dernek ve federasyon işinin gönül işi olduğunu söyleyerek, “ Amacımız, gurbetteki hemşerilerimizi bir araya getirmektir. Bu amaçla kurulduğumuz günden bu güne kadar hizmet ediyoruz. Bugüne kadar önemli hizmetlere imza attık. Yeni oluşturulan yönetimle, çok önemli hizmetlere imza atacağımızı düşünüyorum. Temsil makamında artık hemşerilerimizin de olması gerekir. Kolay olmayan bir yola ve hizmete talip olduk. Bunun bilincindeyiz. Birlik ve beraberlik içinde örnekçalışmalara birlikte imza atacağız.”şeklinde konuştu

KATILIM YOĞUNDU

KYF oyağanüstü genel kuruluna eski bakan  Lütfullah Kayalar’ın yanı sıra  Ak Parti Kocaeli İl Başkan Yardımcısı ve iş kadını Hicran Bozkurt, İyi Parti İl Yöneticisi Nevin Ayyıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Körfez İlçe Başkan yardımcısı Gülseren Solmaz Altunal, Cumhuriyet Halk Partisi Karamürsel BelediyesiMeclis Üyesi Adem Pekyürek, Kocaeli Jimnastik Kulübü Başkanı yazar Muazzez Erdoğan Olcay ve Kocaeli barosu Avukatlarından Hüseyin Olcay, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi görevlilerinden Sevgi Alkan; Çayırova Kızılay Şube Başkan Yardımcısı Nuri Yardım, Kocaeli YozgatlılarDerneği Başkanı Davut Murat, Gebze-Çayırovası- Dilovası Yozgatlılar Derneği Başkanı Kazım Çekilmez, Kocaeli Kadışehirliler Derneği Başkanı Adem Çomak, Kocaeli Saraykentliler Derneği Başkanı Zülküf Tekin, Kocaeli Sorgunlular Derneği Başkanı İdris Cankurtaran, Gölcük Yozgatlılar Derneği Başkanı Hasan Yılmaz, Kocaeli Karamürsel Yozgatlılar Derneği Başkanı Bayram Ayten, Yozgatın Yerel Sanatçısı Emre Ayaydın, Türkiye yediemin Otoparkçılar ve Kurtarıcılar Federasyonu Genel Başkanı İsmail Tozlu, siyasi parti yöneticileri, daire müdürleri,muhtarlar, iş adamları, sanayiciler ve çok sayıda davetli katıldı.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Erol Akalın tarafından hazırlanan  yeni yönetim kurulu şu üyelerden oluştu :

Erol Akalın, Mustafa Aksoy, Ümit Kıyıcı, Durak Kılıçarslan, Erdem Ay, Hicran Bozkurt,Mustafa Eranıl, Ekrem Bozkurt, Gülseren Solmaz Altunal, Adem Pekyürek, Şaban Çatar, Deniz Kal, Furkan Kılıçarslan, Mehmet Arsoy, Abdullah Şahin, Yusuf Büyüköz, Ahmet Aksu, Ömer Şaşmaz, Bekir Gökkaya, Kadir Deniz, İbrahim Reçber ve Türkeş Kocaay

DENETİM KURULU : İhsan Kocataş, Doğan Şahbaz, NuriYardım, Emre Ayaydın, Kazım Çekinmez ve Hasan Yılmaz.

19/09/2022 18:57
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ