KIZILAY 2001 YILI VEKÂLETLE KURBAN DÖNEMİNİ BAŞLATTI

KIZILAY 2001 YILI VEKÂLETLE KURBAN DÖNEMİNİ BAŞLATTI

Türk Kızılay Yozgat Şube Başkanı Ekrem İlker yaklaşan Kurban Bayramı vesilesiyle Türk Kızılay’ın Vekâletle Kurban Kampanyasının tanıtımını yaptığı basın açıklaması ile duyurdu. Vekâleti alınacak kurban hisseleriyle milyonların sofralarını bereketlendirmeyi hedefleyen Kızılay, Kurban Bayramının dayanışma ve yardımlaşma ruhunu dünyanın farklı coğrafyalarında yaşatacak.

Türk Kızılay Yozgat Şube Başkanı Ekrem İlker  kurban kampanyasına ilişkin açıklamasında ayrıntılı olarak şu bilgileri verdi :

“Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla kampanya başlatan Türk Kızılay, Türkiye dâhil 21 ülkede toplam 150 bini aşkın hisselik kurban kesmeyi hedefliyor. Kızılay, 2021 yılı için vekalet bedelini ise yurt içi ve yurt dışı için 1050 TL olarak belirledi. Yurt dışından vekalet vermek isteyenler ise 125 Dolar veya 105 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekaletini Kızılay’a verebilecek."

KURBAN BEREKETİNDEN MİLYONLAR FAYDALANACAK

Önceki yıllarda da kurban yardımlarının planlamasını zor durumda olan vatandaşları gözeterek yaptıklarını dile getiren İlker, açıklamasını şöyle sürdürdü; "Kızılay, yurt içinin yanı sıra yurt dışında da 20 ülkede hayırseverlerin kurban vekâletleriyle sofraları bereketlendirecek. Kızılay’a verilecek kurban vekaletleriyle milyonlara ulaşılacak.

KIZILAY MODELİ ÖRNEK OLUYOR

Kızılay’ın “Kurban’da Kızılay Modeli” sayesinde vekalet veren vatandaşlar için veterinerler tarafından seçilen kurbanlıklar, din görevlileri, veterinerler ve noterlerin bulunduğu ortamda dini kurallara uygun bir şekilde son derece hijyenik ortamlarda kesilecek. Kesilen kurbanlar yurt içinde Et ve Süt Kurumu kombinalarında kavurma veya kıyma konservesi haline getirilecek ve yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Yurt dışında ise kurbanlar anlık olarak pay edilerek dağıtılacak. Tüm bu süreçler kameralar tarafından kaydedilecek ve vekalet sahiplerine bilgi verilecek."

Vekâletlerini Türk Kızılay’a vermek isteyen bağışçılara seslenen Türk Kızılay Yozgat Şube Başkanı Ekrem İlker açıklamasını şu şekilde sürdürdü; “Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverlerimiz vekâletlerini; Türk Kızılay Yozgat Şube Başkanlığımıza gelerek ve aynı zamanda Vekâlet Stantlarımıza gelerek makbuz karşılığında vekâletlerini verebilirler. Bununla birlikte; bankalarda bulunan Türk Kızılay bağış hesaplarından, internet bankacılığından, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Türk Kızılay Posta Çeki hesabından, www.kizilay.org.tr’den, 168 Türk Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattından, mobil uygulamamızdan da vekâletlerini verebilirler.

Şimdiden tüm İslâm Âleminin, aziz milletimizin ve hemşerilerimizin Kurban Bayramını tebrik eder ve Kurban Bereketinin yıl boyu sürmesini Cenabı Allah’tan niyaz ederim. ”

TÜRK KIZILAY RAMAZAN'DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTI

Türk Kızılay Yozgat Şube Başkanı Ekrem İlker, geride bıraktığımız Ramazan ayında yapılan faaliyetlerle ilgili verdiği bilgilerle açıklamasını sonlandırdı.

İlker bu konuda da şunları söyledi :

“Türk Kızılay Yozgat Şube Başkanlığımız olarak ihtiyaç sahiplerinin yanında olmak için gece gündüz demeden bir ay boyunca Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde bereketli bir yardım seferberliği başlattık. Bu yardım seferberliğinde gıdadan tutun nakdi yardıma kadar birçok kalemde ihtiyaç sahibi ailelerimizin ihtiyaçlarını karşıladık. Bu yardım kampanyamızda bizlerden desteklerini esirgemeyen hayırsever vatandaşlarımıza bütün ihtiyaç sahipleri adına şükranlarımızı sunuyoruz.

2021 yılı Ramazan ayı içerisinde 676 kişiye kişi başı 500 TL olmak üzere toplam: 338.000 TL tutarında nakdi yardımda bulunduk. Bunun yanında 377 adet gıda kolisinin dağıtımını gerçekleştirdik. Vekâlet sahiplerimizin Kurban bağışları ile elde edilen 800 gramlık kıyma ve kuşbaşı konservelerden oluşan 1000 adet konservelerimizi de ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Pandemi döneminde zarar gören esnaflarımıza Yozgat Esnaf Odası ve Yozgat Şoförler Odası aracılığıyla nakdi yardım, gıda kolisi ve kurban konservesi yardımları ulaştırarak bu zor süreçte esnafımızın da yaralarını sarmaya çalıştık. Ayrıca Yozgat Genç Kızılay Ekibimiz ve Gönüllülerimizle Ramazan ayı içerisinde 1000 adet Ramazan pidesi, iftarlıklar ve hediyelerle ihtiyaç sahibi ailelerimizin ve çocuklarımızın ramazan sevincine ortak olduk. Tüm bunların yanında hayırsever vatandaşlarımızın Türk Kızılay’ına bağışladıkları zekâtlarını, fitre ve fidyelerini de yine ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Hayırsever vatandaşlarımızın destekleriyle bu güzel faaliyetleri gerçekleştirmiş olmanın sevinciyle sağlık ve huzurla daha nice Ramazan aylarına ulaşmayı Cenabı Allah’tan niyaz ediyoruz.”

08/06/2021 21:24
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ