KARAMÜRSELDEKİ YOZGATLILAR ARASINDA BİRLİK ORGANİZASYONU

KARAMÜRSELDEKİ YOZGATLILAR ARASINDA BİRLİK ORGANİZASYONU

Kocaeli’nde Yozgat nüfusuna kayıtlı en çok insanın bulunduğu ilçelerin başında gelen Karamürsel’de Yozgatlılar, yeniden toparlanmak amacıyla, Karamürsel Yozgatlılar Dernek Başkanı Bayram Ayten ve siyasetçi-iş adamı Adem Pekyürek’in ev sahipliğinde,  bir araya geldiler. Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın başkanlığında, Karamürsel’de bir araya gelen Yozgatlılar; yapılacak çalışmalar ve gerçekleştirilecek etkinlikler konusunda yol haritalarını belirlediler. Özel bir mekânda bir araya gelen Yozgatlılar; birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Federasyonun kurulması ile birlikte Kocaeli’nde ki Yozgatlıların ayağa kalktığını belirten Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın, ‘Birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz. Yozgatlının var olmadığı hiçbir yer olmayacak. Çünkü biz artık ayağa kalktık. Koşuyoruz. Bizimle yol alanlar; kazanacak. Uzun zamandır Karamürsel’de Kurulu bulunan derneğimizi de artık daha aktif hale getireceğiz. Yozgatlılar, temsil makamında söz sahibi olacaklar’ dedi.

Karamürsel Dernek Başkanı olarak vazife yapan Bayram Ayten ise, Yozgatlıları yeniden ayağa kaldırmak için yeni bir yapılanma gerçekleştireceklerini, federasyonun kendilerine bu konuda destek olacağını belirterek, ‘Karamürsel’de nüfus olarak Yozgatlılar oldukça fazla. Karamürsel’de siyasetin gidişatını Yozgatlılar belirler. Biz bu potansiyelimizin farkındayız. Güçlü bir yapı oluşturarak; yeniden sahalara inme vakti gelmiştir. Bu gün bir araya gelerek yol haritamızı belirledik.” dedi.

Yapılan değerlendirme toplantısına, Kocaeli Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Erol Akalın, Başkan Yardımcıları; Emre Ayaydın, Erdem Ay,  Mustafa Aksoy, Durak Kılıçarslan, Gölcük Yozgatlılar Derneği Başkanı Hasan Yılmaz, Karamürsel Dernek Başkanı Bayram Ayten, iki ay önce kurulan Kocaeli Yozgatlılar Derneği Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Arsoy, Hacı Ahmet Aksu, Karamürsel'in sevilen siyasetçisi ve iş adamı Adem Pekyurek ve çok sayıda Yozgatlı katıldı.

Bir araya gelen Yozgatlılar; ilçede esnaflık yapan Yozgat nüfusuna kayıtlı bazı esnafları da ziyaret ederek, ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu, fikir alış verişi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen bu ziyaretten, esnaflarında oldukça memnun olduğu bildirildi.

 
04/05/2022 23:29
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ