İSTANBUL PEYNİR FUARINDA GÖRÜCÜYE ÇIKAN MİDİLİÇ PEYNİRİ BEĞENİLDİ

İSTANBUL PEYNİR FUARINDA GÖRÜCÜYE ÇIKAN MİDİLİÇ PEYNİRİ BEĞENİLDİ

Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve yine bir kadın girişimi olan Ebruli Gıda LTD. ŞTİ. tarafından Yerköy’e bağlı Aydıngün (Midiliç) köyünde üretimi yapılan Midiliç Çanak Peyniri İstanbul’da düzenlenen peynir fuarında görücüye çıktı.Ziyaretçiler Fuarda tanıtılan midiliç peynirini beğendiler.

Türkiye’nin her yöresinden peynir çeşitlerinin sergilendiği fuarda yer alan Midiliç Çömlek Peyniri, eski adı Midiliç olan Aydıngün Köyü yöresinden elde edilen süt peynirinden yapılıyor. Elde edilen peynir çömleğe basıldıktan sonra gömüldüğü toprakta olgunlaştırılarak tüketiliyor.

Midiliç Çömlek Peynirini İstanbul Peynir Fuarına taşıyan, Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Ebruli Gıda yönetim kurulu başkanı Ebru Örmüş fuarla ilgil izlenimlerini gazetemize şöyle özetledi :

 ‘’ Bozkırın Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi olarak Yerköy Aydıngün Midiliç Köyünde üretim yaptığımız, marka tescilini aldığımız unutulmaya yüz tutan ama gün yüzüne çıkardığımız Midiliç Çömlek Peynirimiz, Midiliç Salamura Peynirimiz ile İstanbul Peynir Fuarındaki yerimizi aldık. Oldukça yoğun bir ilginin gösterildiği peynirimizi ziyaretçilerimize çömleklerin içerisinde ikram ettik."

19/05/2023 22:59
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ