HIZLI TREN HATTINDA RAY SERİMİ TAMAMLANDI

HIZLI TREN HATTINDA RAY SERİMİ TAMAMLANDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sivas-Yozgat sınırında Sivas'ın Yıldızeli ilçesi Eşmeköy sınırları içerisindeki Sivas-Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı 318. Tünel ve saha imalat çalışmalarını yerinde inceledi.Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan  Karaismailoğlu, Sivas-Yozgat-Ankara YHT istikametinde  hat ve ray seriminin tamamlandığını belirterek " Ankara-Sivas hattının işleyiş olarak en son noktasında.. Burayı bir an önce açmak için arkadaşlarımıza birlikte özverili bir şekilde çalışıyoruz. Ankara'dan Sivas'a kadar binlerce kişinin çalıştığı bir proje. Burası faaliyete geçtiğinizde vatanımıza, milletimize faydalı olacak. Ekonomi olarak, istihdam olarak, üretim olarak, ticaret olarak bölgemize ülkemize büyük katkılar sağlayacak." dedi.

Ankara Sivas YHT hatında çalışmaların artık bitme aşamasına geldiğini  müjdeleyen  Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu,tamamlanacak hatların birbirine bağlantısından sonra Sivas'tan trene binecek bir kişinin Kapıkule sınır kapısına kadar gidebileceğini belirtip konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi :

"Proje tamamlandığında Sivas'tan binen bir kişi 2023 yılında ise  Kapıkule sınır kapısına kadar gidebilecek. Ülkemizi örümcek ağı gibi demir ağlarla örüyoruz. Böyle büyük projeleri hayata geçirmeden önce çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Bölgedeki fizibilite çalışmalarını yapıyoruz. Fayda maliyet analizlerini yapıyoruz. Yük yolcu hareketlerini inceliyoruz. Gelecekteki talep tahmin modellerini inceliyoruz. Sonra yatırım programına teklif ediyoruz. Ankara-Sivas hattı da bunlardan birisi.Raylı sistemlerde dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olacağız"

Karaismailoğlu, açıklamasının son bölümünde ise şöyle konuştu :

"İnşallah Ankara-Sivas hattı da bittiği zaman burası da hızlı tren konforu ile tanışacak. Ülkemizi raylı sistemlerde dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi haline getirmek için canla başla çalışıyoruz. Tüm dünya Covid salgını ile mücadele ederken biz şantiyelerimizde gerekli tedbirleri alarak işlerimizi en iyi şekilde sürdürmenin gayretindeyiz. Tüm derdimiz vatandaşımızı memnun etmek..Tek hedefimiz ülkemizi Dünyanın en ileri teknolojileri ile buluşturmak ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesini en üst seviyeye çıkartmak."

08/10/2020 21:13
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ