HEMŞEHRİMİZ TAŞKININ BAŞKANI OLDUĞU SENDİKASI 10 YAŞINDA

HEMŞEHRİMİZ TAŞKININ BAŞKANI OLDUĞU SENDİKASI 10 YAŞINDA

Kuruluşundan itibaren sağlık çalışanlarının insanca yaşayabilecekleri bir gelire sahip olması, huzurlu, mutlu ve geleceğinden emin olarak iş hayatını sürdürebilmeleri için mücadele eden Anadolu Sağlık Sen, cumhuriyete, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne inanan, dini ve milli değerlere bağlı ve saygılı bir sendika olarak bugünde hukuka aykırı antidemokratik kararlara karşı mücadelesini sürdürüyor.

Anadolu Sağlık Sen, 12 Eylül 2011 tarihinde sendikal hareket olarak faaliyet göstermeye başladı. Sağlık çalışanlarının mesleki, ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında sorunlarını tespit ederek çözülmesi için önerilerde bulunan, yetkili makamlara çözüm önerileri sunarak pek çok sorunun çözülmesine katkı sağlayan mücadeleci bir sendika olarak dikkatleri çekmiş, Türk Sendikacılık Tarihinde önemli bir boşluğu doldurmuştur.
10. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Anadolu Sağlık Sen Genel Başkanı Necip Taşkın, mağdur olmuş, seslerini duyuramamış, mobbing’e maruz kalmış olan mağdur ve mazlum sağlıkçıların güvendiği bir sendika olduklarının altını çizerek, Anadolu Sağlık Sen’in Anayasa ve yasalar çerçevesinde sendikal faaliyetini sürdüren bir sendika olduğunu söyledi.

Anadolu Sağlık Sen’in kimsenin himayesinde olmadığını, üyelerinin gücü ve katkısıyla yoluna devam eden bir sendika olduğuna dikkat çeken Taşkın, Anadolu Sağlık Sen’in sarı sendikacılığa karşı çıkan, Türk sendikacılığının önemli mihenk taşlarından biri olduğunu söyledi.
Necip Taşkın, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık çalışanlarının daha güçlü bir şekilde sesinin çıkması, mesleki problemlerinin çözülmesi, ekonomik olarak daha güçlü olabilmeleri için Anadolu Sağlık Sen’in çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz. Bütün sağlık çalışanları bizim kardeşimizdir, meslektaşımızdır. Kimseyi ötekileştirmeden kardeşçe ve mesleki birlik ve beraberlik duyguları içinde hareket ediyor, geleceğe yönelik planlarımızla yolumuza devam ediyoruz.

Anadolu Sağlık Sen, sağlık çalışanlarının mesleki bilgiyle ilerlemesini, ekonomik olarak daha güçlü ve yaşadığı çevrede sosyal bir insan olarak daha mutlu ve huzurlu olmasını hedeflemektedir. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı yapıyoruz. Kuruluşumuzu kutladığımız bu günlerde üyelerimizle birlik ve beraberlik içinde verilmeyen haklarımızı alana kadar sendikal mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız.

Bu vesileyle sendikamızın 10. Kuruluş yılını kutluyorum. Üyelerimizle omuz omuza, kardeşlik duyguları içinde ve birliğimizin daim olması dileğiyle saygılarımı sunuyorum.”

13/09/2021 20:48
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ