GÖKDERELİLER, BİRLİK BERABERLİK GELENEĞİNİ  ANKARA'DA SÜRDÜRÜYORLAR

GÖKDERELİLER, BİRLİK BERABERLİK GELENEĞİNİ ANKARA'DA SÜRDÜRÜYORLAR

Ankara’da yaşayan Akdağmadeni Gökdere Köyü sakinleri tarafından kurulan Gökdere Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Birlik ve Beraberlik’ Pikniği, bu yılda düzenlendi.

Ankara Yenimahalle Yuvacık Mesire Alanı’nda düzenlenen piknik programına, Ankara’da yaşayan Gökdere Köyü nüfusuna kayıtlı yüzlerce insan, aileleri ile birlikte katıldı. Ankara’da önemli bir nüfusa sahip olan Gökdere Köyü sakinleri, gerçekleştirilen bu piknikte bir araya gelerek, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

SABAHTAN AKŞAMA KADAR

Düzenlenen piknik programı; sabahın erken saatlerinde yapılan kahvaltı programı ile başladı ve akşama kadar devam etti. Gerçekleştirilen piknik programında bir araya gelen Gökdere Köyü nüfusuna sahip köylüler; sohbet etti, fikir alış verişinde bulundu, geçmiş günlerde ki anılar anlatıldı; oyunlar oynandı, sohbetler edildi.

‘BİRLİK İÇİN BİR ARADAYIZ’

Derneğin yönetimi tamamen gençlerden oluşuyor. Dernek Başkanı İshak Erbek, birlik ve beraberlik adına her yıl düzenlenen piknik programını bu yılda düzenlediklerini belirterek, ‘ Bu piknik vesilesi ile köylülerimizle bir araya geliyoruz. Hasret gideriyoruz. Birlik ve beraberlik içinde fikir alış verişinde bulunuyoruz. Günün yoğun ve yorucu ortamından uzaklaşarak; köylülerimiz bir birleriyle bir araya gelme imkânı buluyorlar. Çok güzel bir program oldu. Ankara’da bulunan köylülerimiz, bir araya gelerek güzel bir gün geçirdiler. Bu ve buna benzer programları bundan sonra da yapacağız’ dedi.

ERANIL’A PLAKET

Kocaeli’nde gazetecilik yapan Akdağmadeni Gökdere Köyü nüfusuna kayıtlı bulunan Gazeteci-Yazar Mustafa Eranıl’a ise, derneğe katkılarından dolayı bir önceki dönem denek başkanlığı vazifesinde bulunan Latif Erdoğan tarafından, derneğe ait özel baskılı saat takdim edildi. Saati alan Gazeteci-Mustafa Eranıl ise, her daim dernek yönetiminin ve köylülerinin yanında olduğunu belirterek; memnuniyetini dile getirdi ve kendisine bu özel hediyeyi takdim eden dernek yönetimi ve bir önceki dermek başkanı Latif Erdoğan’a teşekkür ettiğini söyledi.

GİLİK DAĞITILDI

Yozgat yöresinin en önemli yiyeceklerinden olan ve sohbetlerin vaz geçilmezi olan köfte giliği, pikniğe katılan kadınlar tarafından hazırlanarak; katılımcılara ikram edildi. Ayrıca yine dernek yönetimi tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu; mangallar yakıldı; semaverde çaylar demlenerek ikram edildi. Yapılan piknik programından katılımcılar oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

18/09/2023 21:11
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ