FUAT OKTAY: YOZGAT’I CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

FUAT OKTAY: YOZGAT’I CAZİBE MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı hemşehrimiz  Fuat Oktay,Yozgatta istihdam konusundaki çalışmalara değinerek” Civardan iş insanları şehrimize çekip ilimizi cazibe merkezi haline getireceğiz. Böylece bir ailemizin ekmeğine aşına vesile olup kalkınacağız.”dedi.Bayramdan önce Yozgat TSO  başkanı Sinan Çelik’in açıkladığı gibi, 1.OSB’de çalışan sayısını 3 bine çıkardıklarını bildiren Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, bu rakamı 5 bine yükselteceklerini söyledi.

AK Parti Yozgat İl Teşkilatı ile yaptığı video konferans görüşmesinde  "Bu bayramın salgınla geçen son bayram olması" temennisinde bulunduktan sonra Ayasofya-i Kebir Camii Şerif’in yeniden ibadete açılmasının ardından ikinci bayramı yaşadıklarını ifade eden Fuat Oktay, “Ayasofya milletimizin birlik ve beraberliğinin, cumhurbaşkanımızın dik duruşu ve kararlılığının aynı zamanda milletine güveninin ve dayanışmasının sonucudur. Cumhurbaşkanımızın da mesajında belirttiği gibi Ağustos ayı zaferler ayı, inşallah aynı duruşumuzla nice zaferler gelecek.” diye konuştu.

Konuşmasında birlik ve beraberliği muhafaza etmenin önemine değinen Oktay, Yozgat’ın kalkınmasıyla hep birlikte Türkiye’nin kalkınmasına destek olunacağını belirterek, “Tek isteğim kendi içinizde ve tüm çevreyle birlik beraberlik içerisinde olmanız. Bunun sonucunda iş ve istihdam tabii olarak gelecek.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay,konuşmasına şöyle devam etti:

“Kongreler yaklaşıyor. Kongreler bayrak yarışıdır. Birimizin olduğu yerde başka birimize ihtiyaç hissetmeyecek şekilde güven ortamını tesis edersek başarı kaçınılmaz olacaktır. Bundan sonra odaklanacağımız şey OSB’lerde iş ve istihdama odaklanmalıyız. 1. OSB’de istihdam 1300 iken 3 bine çıkardık. Hedefimiz 5 bin. OSB’lerde tahsisler tamam sırada bunların yatırıma dönmesi. Yozgat Yerköy ve Boğazlıyanda da aynı hamleleri gerçekleştireceğiz. Civardan iş insanları şehrimize çekip ilimizi cazibe merkezi haline getireceğiz. Böylece bir ailemizin ekmeğine aşına vesile olup kalkınacağız.”

Video konferans görüşmesinde söz alan Celal Köse, projelerin hepsinde imzası bulunan Oktay’a vatandaşlar olarak teşekkür ettiklerini belirtirken, kadın kolları da  “Her daim desteğiniz bizi güçlü kılıyor.” vurgusu yaptı.

03/08/2020 21:52
Yozgat'ta Günün Haberleri
YOZGAT'TA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU
hava durumu
YOZGAT İÇİN GÜNÜN NAMAZ VAKİTLERİ